|

Przegląd tygodnia

Przegląd tygodnia - tekst Głos LesznaZapraszamy na cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w Lesznie.

Poniedziałek, 11 lipca

Miasto Leszno uzyskało dofinansowanie na rozbudowę kręgielni przy ulicy Strzeleckiej. Obiekt zyska nie tylko nowy wygląd, ale będzie także spełniał więcej funkcji.

Policja w Lesznie otrzymała informację o pobiciu dwóch rewizorów, którzy kontrolowali bilety w szynobusie. Informację o przestępstwie przekazali sami pokrzywdzeni.

Wtorek, 12 lipca

Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji prowadzi prace remontowe na leszczyńskim wiadukcie im. gen Stefana „Grota” Roweckiego.

Rozpoczęto prace na ulicy Szkolnej, gdzie zostanie wprowadzony kontrapas i kontraruch. Jest to kolejny etap tzw. „Rowerowej rewolucji”, który tym razem objął ulicę Szkolną.

Miasto Leszno uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację dwóch projektów edukacyjnych.

Środa, 13 lipca

13 lipca, Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie odwiedził prof. Robert Dawson z jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie – Stanford University w USA. Profesor Dawson pracuje nad projektem „Global Library” (Globalna Biblioteka).

Urząd Miasta Leszna oraz Miejski Zarząd Dróg i Inwestycji poinformowały, o przerwaniu prac remontowych do końca tygodnia na leszczyńskim wiadukcie.

Leszczyńska Policja przeprowadziła analizę stanu bezpieczeństwa na starym mieście za pierwsze półrocze 2016 roku.

Czwartek, 14 lipca

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie otrzymała trzy certyfikaty, potwierdzające tym samym pozycję regionalnego lidera na rynku edukacyjnym.

W związku z niespotykanymi od lat opadami deszczu jakie nawiedziły Leszno, prezydent Łukasz Borowiak zwołał w trybie pilnym Sztab Kryzysowy.

Leszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech sprawców pobicia mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym.

Piątek, 15 lipca

Na osiedlu Ostroroga w Lesznie jeden z placów zabaw zamienił się w małe jezioro.

Stadion lekkoatletyczny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lesznie otrzymał świadectwo Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Zawodnicy Fogo Unii Leszno zostali Młodzieżowymi Mistrzami Polski Par Klubowych. Leszczyńskie Byki wystąpiły w składzie Bartosz Smektała, Dominik Kubera oraz Daniel Kaczmarek.

Sobota, 16 lipca

Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski na żużlu został Daniel Kaczmarek. Zawodnik Fogo Unii Leszno wygrał zawody w Częstochowie z dorobkiem 14 punktów.

W sobotę na leszczyńskiej Skateplazie odbyła się czwarta edycja Concrete Slabs Contest. Na uczestników zawodów czekały atrakcyjne nagrody.

Urząd Miasta Leszna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lesznie oraz firma Grawit zorganizowały turniej o puchar prezydenta w siatkówce plażowej na rynku w Lesznie.

Niedziela, 17 lipca

Ministerstwo Rozwoju prowadzi kampanię „Wyrównujemy szanse” i akcję „Zostań Siłaczem Społecznym”.

Wrócił cykl przeglądu oświadczeń majątkowych radnych za 2015 rok pt. “Zaglądamy Radnym do kieszeni”.

 

 

Podobne wpisy