|

Dozory za pobicie kontrolerów

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl
źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

Policja w Lesznie otrzymała informację o pobiciu dwóch rewizorów, którzy kontrolowali bilety w szynobusie. Informację o przestępstwie przekazali sami pokrzywdzeni.

Leszczyńscy policjanci ogłosili pięciu osobom zarzut pobicia kontrolerów biletów w szynobusie. Podróżni, którzy nie posiadali biletów przejazdu, byli agresywni podczas kontroli. Podejrzani to 17-letnia dziewczyna oraz mężczyźni w wieku 18 i 19 lat, mieszkańcy Wrocławia. Za pobicie grozi im teraz nawet do 3 lata więzienia.

Dyżurny skierował natychmiast policyjne patrole na teren dworca kolejowego w Lesznie. Na miejscu okazało się, że pięć młodych osób wracających koleją z wakacji w Boszkowie do Wrocławia zostało poddanych kontroli biletów. Zdarzenie to miało miejsce w szynobusie, tuż przed stacją Leszno.

Podczas sprawdzania okazało się, że pasażerowie nie posiadają biletów przejazdu. W pierwszej kolejności prosili mężczyzn wykonujących swoje obowiązki służbowe, aby ich nie karano grzywnami. Kiedy jednak okazało się, że kara jest nieunikniona, stali się wulgarni oraz agresywni. Ostatecznie napadli na kontrolerów. Bili ich oraz kopali po całym ciele. Po otwarciu drzwi szynobusu na stacji w Lesznie cztery osoby uciekły, a jednego z nich zatrzymali sami pokrzywdzeni.

Rewizorzy przekazali napastnika Policji. Pozostała czwórka, kobieta i trzech mężczyzn zdołało odjechać pociągiem w kierunku Wrocławia. Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość współsprawców zatrzymanego mężczyzny. W ramach współpracy z dolnośląską Policją pozostałe osoby zostały zatrzymane dwa dni po zdarzeniu na terenie Wrocławia i przetransportowane do Leszna.

 

Podobne wpisy