|

Rowerowa rewolucja

100_3644“Rowerowa rewolucja” jest to program, który ma na celu polepszenie komunikacji rowerowej, bez kosztownej budowy dróg rowerowych.

Rozpoczęto prace na ulicy Szkolnej, gdzie zostanie wprowadzony kontrapas i kontraruch. Jest to kolejny etap tzw. „Rowerowej rewolucji”, który tym razem objął ulicę Szkolną. Niedługo będzie można dotrzeć rowerem „pod prąd” od strony ul. Chrobrego na Pl. Metziga.

Obecnie w newralgicznych miejscach w celu poprawy widoczności pasa ruchu dla rowerów trwa nanoszenie chemoutwardzalnej masy w kolorze czerwonym, która pokryta jest powłoką odblaskową. W dalszej kolejności wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz wymienione oznakowanie. Do czasu zamontowania tabliczek „Nie dotyczy rowerów” zabroniona jest jazda „pod prąd”.

Już wkrótce zmiany zostaną wprowadzone także w kwadracie ulic przy Placu Komeńskiego, ul. Dąbrowskiego, ul. Krótkiej oraz  ul. Chrobrego. Na szerokim chodniku przy Gimnazjum nr 1 na Pl. Komeńskiego zostanie rozdzielony ruch pieszy od rowerowego.

Zmiany obejmą także okolice „Arkadia Leszno”, gdzie planowany jest węzeł rowerowy, czyli rozpoczynające się w jednym miejscu kilkanaście szlaków rowerowych – jest to związane z dużym projektem poprawy turystyki rowerowej w Lesznie. W związku z tym pojawią się na znakach drogowych oznaczenia szlaków rowerowych. W tym rejonie zostanie także rozdzielone miejsce dla pieszych oraz osobno dla cyklistów.

Podobne wpisy