Są pieniądze na remont kręgielni

kręgielnia lesznoMiasto Leszno uzyskało dofinansowanie na rozbudowę kręgielni przy ulicy Strzeleckiej. Leciwy obiekt zyska nie tylko nowy wygląd, ale będzie także spełniał więcej funkcji.

O potrzebie remontu kręgielni mówi się w Lesznie już od wielu lat. Wszak kręglarze leszczyńskiej Polonii należą do ścisłej krajowej i światowej czołówki. Na początku roku radni z Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej Leszna zapoznali się z koncepcją rozbudowy kręgielni.

Plan zakłada, że w obecnym budynku kręgielni, po dokonaniu niezbędnych rozbiórek, byłoby osiem torów kręglarskich: cztery, które są w nim obecnie oraz cztery składowane w magazynie, zakupione na mistrzostwa świata, które odbywały się w Lesznie w 2012 roku. Dodatkowo mają zostać dobudowane pomieszczenia na bar oraz szatnie i sanitariaty osobne dla korzystających z kręgielni i basenu.

Rozbudowany obiekt ma być parterowy, prostokątny, ze szklanymi ścianami bocznymi. Wymienić trzeba będzie także instalacje i zamontować klimatyzację. Widownia na kręgielni ma pomieścić około 100 kibiców.

Inwestycja ma kosztować 2.750.000-3.400.000 zł. Miasto Leszno uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1.266.000 zł w podziale na dwie transze – w roku 2016 100 tys. zł oraz w roku 2018 – 1.166.000 zł.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już za dwa lata w Lesznie będziemy dysponować wysokiej klasy kręgielnią. Koncepcja nowego budynku przedstawia się następująco:

kręgielna2
Źródło: leszno.pl

 

 

Podobne wpisy