|

Przegląd tygodnia

Przegląd tygodnia - tekst Głos LesznaZapraszamy na cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w Lesznie.

Poniedziałek, 4 lipca

Dominika Bartosz zajęła drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym.

Decyzją senatu rok 2016 nazwany został rokiem Henryka Sienkiewicza. W Lesznie nowelista jest liderem w miejskim nazewnictwie ulic.

Wtorek, 5 lipca

Przed godziną 13:00 w Lesznie doszło do wypadku drogowego na Alejach Jana Pawła II w okolicach zjazdu na ulicę Bolesława Chrobrego.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lesznie przedstawiło program najważniejszych inwestycji na 2016 rok.

Środa, 6 lipca

Na Alejach Jana Pawła II w Lesznie doszło do kolizji drogowej w okolicy Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej. Było to już drugie zdarzenie drogowe w tym tygodniu na Alejach Jana Pawła II.

Na leszczyńskim rynku powstało boisko do siatkówki plażowej. Łącznie na głównym placu miasta wysypano 176 ton piasku. Boisko jest pełnowymiarowe (16 x 8 m) i będzie dostępne do końca wakacji.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, Opactwo Benedyktynów w Lubiniu, Andrzej Przewoźny oraz Maja Dec-Polaszek zorganizowały wykład poświęcony praktyce medytacji chrześcijańskiej pt “Słuchaj medytacja jest…”. Spotkanie odbyło się w “Galerii Lochy” MBP Leszno.

Czwartek, 7 lipca

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie przy współpracy z Urzędem Miasta Leszna otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zwiększenie bezpieczeństwa oraz ograniczenie prędkości na drogach są to główne założenia Policji pt. „Prędkość”.

Piątek, 8 lipca

Leszczyńska kawiarnia Kwadrat zorganizowała koncert zespołu Sunday Morning. Koncert odbył się w Kawiarni Kwadrat przy ul. Armii Krajowej 15 w Lesznie.

Policja zatrzymała osiem osób podejrzanych o działanie w grupie przestępczej oraz uprowadzenie ludzi w okolicach Leszna.

Sobota, 9 lipca

Miasto Leszno zorganizowało IV edycję z cyklu Rynki Śniadaniowe. Ostatnia czwarta edycja odbyła się na Nowym Rynku w Lesznie.

Piotr Pawlicki zaliczył swój najlepszy występ w Grand Prix 2016. Wychowanek Unii Leszno na torze w Cardiff znalazł się w półfinale Speedway GP 2016.

Niedziela, 10 lipca

Centrum Integracji Społecznej w Lesznie zorganizowało Piknik rodzinny na trawie. Miejscem spotkania był Park Jonstona przy Szkole Podstawowej nr 7 .

Fogo Unia Leszno pokonała na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie Unię Tarnów 52:38. Było to zaległe spotkanie PGE Ekstraligi. Punkt bonusowy trafił do leszczyńskich “Byków’.

Podobne wpisy