|

“Prędkość” w Lesznie

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Zwiększenie bezpieczeństwa oraz ograniczenie prędkości na drogach są to główne założenia ogólnopolskich działań prewencyjnych “Prędkość”.

5 lipca policjanci wzięli udział w ogólnopolskich działaniach “Prędkość”. Głównym założeniem mundurowych biorących udział w akcji jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Policyjne patrole z urządzeniami do pomiaru prędkości można było spotkać na drogach Leszna oraz powiatu leszczyńskiego. Uwaga policjantów szczególnie skupiona była na nieprzestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzają przestrzeganie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń służących do przewożenia dzieci w pojazdach.

W trakcie całodniowych działań policjanci z Leszna ujawnili 25 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości, dodatkowo 30 kierujących i pasażerów nie zastosowało się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy, że od 18 maja zaostrzono sankcje wobec kierujących popełniających najcięższe naruszenia w ruchu drogowym, w tym utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50km/h w terenie zabudowanym.

Podobne wpisy