|

Pieniądze z MSZ dla Leszna

100_2284Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie przy współpracy z Urzędem Miasta Leszna otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Wsparcie z ministerstwa w wysokości 104 027,20 zł otrzymał projekt “Leszno w 1050 rocznicę Chrztu Polski” – Głównym założeniem projektu jest wzmocnienie polskiej dyplomacji historycznej m.in. poprzez zaprezentowanie twórczości znanych i cenionych polskich ilustratorów na wystawie odnoszącej się do 1050-lecia Chrztu Polski. Wystawa, a także towarzyszące jej wydawnictwo będą skutecznie propagować dzieje naszego kraju i narodu – informuje Marcin Kochowicz, dyrektor MBWA w Lesznie.

Projekt skierowany jest nie tylko do mieszkańców Leszna i byłego województwa leszczyńskiego, ale także do grupy 500 Hiszpanów, którzy odwiedzą nasze miasto przed udaniem się na Światowe Dni Młodzieży.

Warto również odnotować, że wydawnictwo przygotowane w ramach projektu trafi do wszystkich ambasad na terenie Polski oraz do wysokiej rangi bibliotek publicznych oraz uniwersyteckich. Łącznie będzie to 250 podmiotów.

Obok wspomnianej już wystawy polskich ilustratorów pt. “Chrzest Polski w ilustracjach” oraz towarzyszącego jej wydawnictwa, MBWA zaplanowało także warsztaty z rysunku i malarstwa dla grupy 60 Hiszpanów, organizację gry miejskiej pt. “Leszno – Miastem Księgi” dla grupy ok. 500 Hiszpanów, a także organizacje konferencji nt. Chrztu Polski na zakończenie wystawy.

Podobne wpisy