|

Policja zatrzymała porywaczy

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Policja zatrzymała osiem osób podejrzanych o działanie w grupie przestępczej oraz uprowadzenie ludzi w okolicach Leszna.

Spośród ośmiu osób zatrzymanych przez policję, czworo zostało tymczasowo aresztowanych. Wśród zatrzymanych są przestępcy z bogatą przeszłością kryminalną, karani między innymi za usiłowanie zabójstwa.

Do porwań doszło jesienią ubiegłego roku. Sprawcy uprowadzeń byli bardzo brutalni. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty uprowadzenia trzech osób oraz przetrzymywania ich i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im do 25 lat więzienia. Fakt porwań i uwięzienia niektórych uprowadzonych osób nie został zgłoszony Policji.

Zatrzymane osoby pochodzą z województwa mazowieckiego i dolnośląskiego. Akcja zatrzymania podejrzanych została przeprowadzona równocześnie we wszystkich wytypowanych miejscach. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli między innymi broń palną.

Policjanci z Leszna wpadli na trop przestępców badając sprawę zgłoszonego zaginięcia. Wówczas natrafili na informacje o potencjalnych porywaczach. Śledztwo przejęli funkcjonariusze z KWP w Poznaniu oraz poznańska prokuratura okręgowa.

Podobne wpisy