|

Pobili na śmierć

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Leszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech sprawców pobicia mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym. To mieszkańcy Leszna w wieku od 25 do 39 lat. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

11 lipca br. w godzinach porannych dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu zwłok 42-letniego mężczyzny w mieszkaniu na jednym z leszczyńskich osiedli.

Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, którzy zajęli się wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności śmierci mężczyzny. Na miejscu policyjni technicy zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych. Prokuratura Rejonowa w Lesznie wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, że związek ze śmiercią 42-latka ma trzech mieszkańców Leszna w wieku od 25 do 39 lat. Wszyscy zostali zatrzymani przez mundurowych w dniu znalezienia denata i dzień po.

Śledczy zebrali w sprawie materiał dowodowy pozwalający na przestawienie podejrzanym zarzutu pobicia mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym. 42-latek został pobity przez znajomych w swoim mieszkaniu. Następnego dnia zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

Podobne wpisy