|

Przegląd tygodnia

Przegląd tygodnia - tekst Głos LesznaZapraszamy na cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w Lesznie.

Poniedziałek, 1 sierpnia

Prezydent Miasta Leszna, z dniem 1 sierpnia, powołał Roberta Wiśniewskiego na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W Lesznie odbyły się uroczystości związane z 72. rocznicą wybuchu Powstania WarszawskiegoGłówne uroczystości odbyły się przy pomniku gen. Stefana „Grota” Roweckiego przy ul. Racławickiej.

Wtorek, 2 sierpnia

Dookoła dębu Bolek zamontowano dodatkowe płotki ochronne. Pomiędzy słupkami w promieniu obejmującym wiekowe drzewo, mają zostać rozwieszone dodatkowo łańcuchy.

Rowerowy kontrapas został oddany do użytku na ul. Szkolnej w Lesznie. Rowerzyści mogą już po nim przejechać tylko od ul. B. Chrobrego w kierunku placu Metziga.

Środa, 3 sierpnia

Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Szkolnej dla użytkowników samochodów oraz rowerzystów w Lesznie.

Czwartek, 4 sierpnia

Leszczyńska Policja zatrzymała 4 osoby, które miały związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 231 sztuk tabletek ekstazy, 30 gramów marihuany oraz krzewy konopi indyjskich.

Młodzi zawodnicy Fogo Unii Leszno wygrali zaległą, druga rundę Ligi Juniorów w Lesznie. Biało-niebiescy na stadionie im. Alfreda Smoczyka zdominowali zawody młodzieżowe odnosząc pewne zwycięstwo.

Piątek, 5 sierpnia

Na placu Komeńskiego w Lesznie zapaliła się komora silnika w aucie marki Volkswagen Sharan. Kierowca pojazdu, który po zauważeniu ognia zatrzymał pojazd, opuścił go i natychmiast wezwał straż pożarną.

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, sierż. Mateusz Mania zajął pierwsze miejsce w zawodach w kulturystyce i fitness w Kielcach.

Sobota, 6 sierpnia

Kolejnym przedsiębiorstwem, którego siedziba zostanie zlokalizowana w Strefie I.D.E.A. w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” jest Manufaktura Drewna.

Bartosz Smektała, zawodnik Fogo Unii Leszno zajął drugie miejsce w finale Srebrnego Kasku. Zawody żużlowe, które odbyły się na torze Kolejarza w Rawiczu zakończyły się zwycięstwem Krystiana Pieszczka.

Niedziela, 7 sierpnia

Fogo Unia Leszno przegrała na torze beniaminka w Rybniku w spotkaniu PGE Speedway Ekstraligi. Leszczynianie zostali rozbici przez popularne “Rekiny” przegrywając różnicą aż 19 punktów (35-54).

 

 

 

Podobne wpisy