|

Nowy inwestor w strefie I.D.E.A.

źródło: leszno.pl
źródło: leszno.pl

Kolejnym przedsiębiorstwem, którego siedziba zostanie zlokalizowana w Strefie I.D.E.A. w podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” jest Manufaktura Drewna.

Firma specjalizuje się w produkcji mebli z drewna litego. Głównymi produktami Manufaktury są: stoły, ławki, meble skrzyniowe i łóżka oraz inne meble wykonywane na indywidualne zamówienia klientów.

Jest to pierwsza firma z branży drzewnej, która powstanie na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lesznie. Manufaktura Drewna prowadzi działalność w Lesznie już od 1963 roku. W związku z rosnącym popytem na produkty właściciele firmy podjęli decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego. Na terenie o powierzchni 0,8264 ha ma powstać hala produkcyjno-magazynowa, która będzie wyposażona w nowoczesny park maszynowy z częścią biurową oraz ekspozycyjną. W nowej siedzibie firmy pracować ma około 30 osób.

Miasto Leszno już od kilku lat inwestuje w przygotowanie oraz rozwój terenów inwestycyjnych należących do Strefy Inwestycyjnej I.D.E.A. Obszar ten wyróżnia dogodna lokalizacja, wielkość terenu oraz sąsiedztwo już działających firm. Tereny w Strefie I.D.E.A. przeznaczone są zarówno pod obiekty produkcyjne, jak i zabudowę usługową.

Przedsiębiorcom, którzy uzyskają zezwolenie na prowadzenie działalności w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej “INVEST-PARK” przysługuje pomoc publiczna w formie zwolnienia z podatku dochodowego. W celu stworzenia jak najlepszych warunków do inwestowania, miasto wybudowało na tym terenie ulicę Geodetów łączącą ten obszar z drogą krajową nr 5.

Podobne wpisy