Zbliżająca się przerwa w dostawie ciepła będzie… OSTATNIĄ!

Tradycyjna, coroczna przerwa technologiczna w ciepłowni MPEC w Lesznie, która w tym roku przypada w dniach od 24.06 do 03.07.2024 r., będzie ostatnią, dowiedzieliśmy się od zarządu leszczyńskiego MPEC-u!


Odwiedź nasze social media:

To już leszczyńska tradycja, że na początku wakacji MPEC zakręca ciepłą wodę. Jest to spowodowane koniecznością wykonania prac konserwacyjnych i remontowych sieci. Wynika ona ze specyficznej budowy leszczyńskiego systemu ciepłowniczego. Jak się okazuje, ta leszczyńska tradycja odejdzie niebawem w zapomnienie. Jak udało nam się ustalić, zarząd leszczyńskiego MPEC-u podjął w tym roku ważną decyzję.

Jak czytamy w odpowiedzi na nasze zapytania, zarząd spółki podjął decyzję o przeprowadzeniu niezbędnych prac, które w przyszłości umożliwią przeprowadzanie konserwacji i remontów przy jednoczesnej dostawie wody do odbiorców.

Zarząd MPEC Leszno podjął w tym roku decyzję o przeprowadzeniu niezbędnych pracach modernizacyjnych, aby tegoroczna przerwa technologiczna była ostatnią, w której mieszkańcy odczują brak dostaw ciepłej wody do miasta.

Do planu prac w tegorocznej przerwie zostało wprowadzone zadanie modernizacyjne w pompowni MPEC Leszno, polegające na zmianie przepływu obiegowej wody grzewczej, umożliwiającej wykonanie niezbędnych czynności remontowo prewencyjnych, bez wpływu na pracę systemu dostaw ciepła. Wykonanie tych prac umożliwi w przyszłości przeprowadzenie wszelkich niezbędnych przeglądów, konserwacji czy remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych, przy jednoczesnej dostawie ciepłej wody dla odbiorców.

Przypominamy, że zbliża się tradycyjna, coroczna przerwa technologiczna w ciepłowni Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lesznie w dniach od 24.06 do 03.07.2024r. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej przeprowadzić prace i wznowić dostawy ciepłej wody. Za powstałe niedogodności uprzejmie przepraszamy.

To z pewnością fantastyczna wiadomość dla wielu mieszkańców, którzy przez wiele lat w okresie letnim musieli borykać się z problemem braku ciepłej wody. Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i przeżyć tę historyczną, ostatnią przerwę technologiczną z uśmiechem na twarzy.

Czytaj także:

Podobne wpisy