Spotkanie autorskie z Agnieszką Adamczak

We wtorek o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie odbyła się premiera książki „Dziecko z wyzwaniem, czyli o elfie od empatii” autorstwa leszczynianki, Agnieszki Adamczak.


Odwiedź nasze social media:

Podczas wtorkowego spotkania w bibliotece pojawiły się prawdziwe tłumy czytelników Agnieszki, która przez wiele lat prowadziła swojego bloga Dziecko z Wyzwaniem – Amelia i zespół Williamsa, na którym dzieliła się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami mamy niepełnosprawnego dziecka, a także losami Amelki, głównej bohaterki bloga.

Amelia urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – zespołem Williamsa – Beurena. Jest to wielonarządowe zaburzenie spowodowane obecnością mikrodelecji w obrębie chromosomu 7. Jej skutki to m.in. charakterystyczne rysy twarzy, wady serca, wzroku, niedoczynność tarczycy, problemy natury ortopedycznej, opóźnienie umysłowe oraz specyficzny sposób podejścia do życia i ludzi.

Pisanie początkowo było dla autorki formą terapii, a z czasem stało się naturalnym elementem jej życia. To właśnie blog i publikowane na nim historie przerodziły się w książkę, która we wtorek oficjalnie miała swoją premierę.

„Dziecko z wyzwaniem, czyli o elfie od empatii”, jak pisze o książce autorka – nie jest to pozycja naukowa ani tym bardziej nie ma charakteru podręcznika czy poradnika. Bliżej jej do zbioru opowieści i przemyśleń, historyjek i anegdot, wspomnień i rozważań.

Prezentuje krzepiącą perspektywę na bycie rodzicem dziecka niepełnosprawnego i bycie w świecie w ogóle. Ukazuje, jak ograniczenia i trudności paradoksalnie powodują pełniejsze życie. Życie samego dziecka jak i ludzi będących blisko niego.

Książka „Dziecko z wyzwaniem, czyli o elfie od empatii” może stanowić inspirację do zmiany optyki na to, co przynosi nam życie. Bawi i wzrusza. Zachęca do łapania dystansu i praktykowania wdzięczności za to, co jest.

Misją tej książki jest także szerzenie idei empatycznej komunikacji. Zachęcenie ludzi do budowania wzajemnych relacji w oparciu o wzajemny szacunek i współczucie. Książkę można zakupić online na stronie dzieckozwyzwaniem.pl. Serdecznie polecamy.

Zobaczcie także galerię zdjęć z wtorkowego spotkania autorskiego w bibliotece:

Kup książkę:

Czytaj także:

Podobne wpisy