|

W bibliotece o terroryzmie

Dariusz Loranty w Lesznie

Dariusz Loranty w LesznieJuż jutro w Galerii Lochy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie odbędzie się spotkanie z Dariuszem Lorantym na temat współczesnego terroryzmu. Początek spotkania o godz. 17:00.

Spotkanie z Dariuszem Lorantym odbędzie się w ramach leszczyńskich Obywatelskich czwartków, czyli serii spotkań w ramach których odbywają się debaty społeczne. Głos na spotkaniu może zabrać każdy uczestnik, ponieważ ich celem jest stworzenie forum, na którym będzie można swobodnie wyrażać swoje poglądy, dzielić się pomysłami i spostrzeżeniami.

Dariusz Loranty to oficer policji, nadkomisarz. Pierwszy w historii stołecznej policji Koordynator ds. Negocjacji i Dowódca Zespołu Negocjatorów. Twórca nowatorskiej koncepcji negocjacji policyjnych jako elementu taktyki zwalczania przestępstw z zakresu terroru kryminalnego, wymuszeń rozbójniczych i uprowadzeń osób. Doświadczony pracownik operacyjny policji zwalczał akty terrorystyczne, porwania, szantaże.

Odbył szereg szkoleń specjalistycznych policyjnych i międzynarodowych z zakresu terroryzmu, negocjacji i wiktymologii. Posiada Certyfikat Departamentu Stanu i FBI „Negocjacje policyjne w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych” oraz Certyfikat BKA Bundeskriminalamt.

Dariusz Loranty jest pomysłodawcą i koordynatorem realizowanego przez Komendę Stołeczną Policji programu „Terroryzm – zagrożenie dla ludzi, wyzwanie dla społeczeństw. Kształtowanie świadomości i gotowości w warunkach wielkomiejskich”. Program ten realizowany był w ramach „Projektu pilotażowego dla ofiar ataków terrorystycznych 2005” Wspólnoty Europejskiej.

Podobne wpisy