|

Waldemar Dubaniowski w Lesznie

Waldemar Dubaniowski w LesznieMBP w Lesznie wraz z Instytutem Leszczyńskim organizują jutro spotkanie z Waldemarem Dubaniowskim na temat “Czy Leszno może być drugim Singapurem?”

Spotkanie odbędzie się w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie o godz. 19:00. Poprowadzi je wiceprezydent Leszna, Piotr Jóźwiak. W spotkaniu weźmie także udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak.

Waldemar Dubaniowski to urzędnik państwowy, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, SGH oraz pierwszej promocji Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Karierę rozpoczynał w Ministerstwie Przemysłu i Handlu, a następnie w Urzędzie ds. Integracji Europejskiej i Pomocy Zagranicznej. W 1996 mianowany został Dyrektorem Zespołu Gabinetu Prezydenta RP, a w 2005 roku powołany przez Aleksandra Kwaśniewskiego na stanowisko Szefa Gabinetu Prezydenta RP.

Poprzednio zajmował się problematyką mediów elektronicznych, sprawując 5-letnią kadencję Członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W 2008 roku nominowany Ambasadorem RP w Singapurze, gdzie w 2012 roku został wybrany Dziekanem całego Korpusu Dyplomatycznego. Obecnie Dyrektor w międzynarodowej firmie doradczej. Posiada również doświadczenie związane z uczestniczeniem w pracach rad nadzorczych dużych spółek m.in. PZU SA oraz PKP S.A.

Podobne wpisy