||

Sportowe Leszno

trapezSportowe Leszno to plan działań, które władze miasta mają zamiar zrealizować w najbliższej przyszłości. Plan dotyczy przede wszystkim modernizacji obiektów sportowych, ale także budowy nowej wielofunkcyjnej hali sportowej.

Już niebawem do użytku oddana zostanie hala piłkarska przy III LO w Lesznie. W przyszłym roku rozpocznie się także modernizacja leszczyńskiej kręgielni, o czym pisaliśmy już wcześniej.

Sukcesy naszych kręglarzy skutkowały tym, że dzięki lobbingowi politycznemu pana ministra Dziedziczaka, w Lesznie powstanie najprawdopodobniej najlepsza kręgielnia w Polsce. Prezes wielkopolskich struktur kręglarskich mówił mi, że cała Polska z niecierpliwością czeka na taką kręgielnie. My cieszymy się, że taki obiekt powstanie w Lesznie – mówił wiceprezydent Piotr Jóźwiak. – W konkursie mamy taki wynik, który pozwala nam na uzyskanie dofinansowania z ministerstwa sportu. Jest to bardzo dla nas ważne, ponieważ jest to ten sport, z którego Leszno słynie.

Wiceprezydent Jóźwiak liczy także na polityczne wsparcie ministra Dziedziczaka przy innym projekcie, który miasto chce realizować – Chcielibyśmy także zająć się remontem strzelnicy. W przyszłym roku chcemy wystartować w podobnym konkursie. Strzelnica wymaga modernizacji. I jest także bardzo ważnym obiektem dla leszczynian. Zawodnicy klubu z Leszna odnoszą wiele sukcesów, a ponadto mamy wiele stowarzyszeń, które chciałoby z tej strzelnicy korzystać.

Trzecim obiektem jest wielofunkcyjna hala sportowa. Jedyny tego typu obiekt w Lesznie, hala Trapez od kilku tygodni jest zamknięta. Leszczyńskie klubu sportowe, zwłaszcza koszykarze, musiały znaleźć inne obiekty, na których będą rozgrywać swoje mecze – 6 września będziemy mieli już pełną informację, czyli ekspertyzę techniczną, odnośnie stanu tego obiektu – poinformował prezydent Łukasz Borowiak – Jednak już od dłuższego czasu przy współpracy z panem Sławomirem Kryjomem, Tomaszem Szymańskim oraz licznymi specjalistami szukamy rozwiązań, aby wybudować nowy obiekt, spełniający wszelkie standardy – dodał prezydent.

Prezydent Łukasz Borowiak zapowiedział, że rozpocznie prace nad budową nowego obiektu – Uznaliśmy, że sam koszt termomodernizacji Trapezu, czyli wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, remont dachu, wymiana instalacji elektrycznej, wentylacja, to koszt prawie 8 milionów złotych. Stąd też wielu specjalistów mówi, że warto pomyśleć o nowym obiekcie. Dlatego też na pewno rozpoczniemy procedurę projektową, aby taki obiekt powstał.

Bardzo istotną kwestią dla mieszkańców raz klubów będzie lokalizacja nowej hali sportowej – Szukamy najlepszego miejsca. Jest kilka możliwości. Na przykład Grzybowo. Troszkę oddalona, ale przypomnę, że za dwa lata będzie przeprowadzona ogromna inwestycja przebudowy ulicy Osieckiej. Tak więc będzie świetna droga od ronda do rogatek Leszna. Inna koncepcja to teren, gdzie obecnie funkcjonuje Miejski Zakład Zieleni. Jest to idealne miejsce w kontekście rewitalizacji społecznej. Być może ten obiekt powstanie w przyszłości właśnie w tym miejscu. Niemniej jednak będziemy musieli znaleźć w budżecie pieniądze na remont Trapezu – zaznaczył prezydent.

Podobne wpisy