|

Od jutra nowy rozkład jazdy MZK

solaris2Z dniem 1 września Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie wprowadza kilka zmian w rozkładzie jazdy autobusów. Powstanie także nowa linia autobusowa. Będzie miała nr 9.

Linia nr 9 będzie miała tylko jeden kurs. Będzie odjeżdżać z przystanku Rejtana Spółdzielnia o godz. 3.30 i pojedzie do dworca kolejowego trasą: – Rejtana – Al.Konstytucji 3 Maja – Dekana – Al.Konstytucji 3 Maja – 55 Pułku Piechoty – Grunwaldzka – Al.Jana Pawła II – Dąbrowskiego – Niepodległości – Pl.Kościuszki – Marcinkowskiego- Al.Krasińskiego – Dworcowa.

Wprowadzenie linii numer 9 wiąże się ze zmianą rozkłady kursowania pociągów. Od 4 września pociąg do Poznania będzie odjeżdżał z Leszna o 11 minut wcześniej niż do tej pory (o godz. 3.57 zamiast o 4.08). Linia nr 9 dojedzie do dworca znacznie szybciej niż kursująca dotychczas “6”.

Druga zmiana, która została wprowadzona na prośbę samorządu gminy Lipno, dotyczy linii nr 4. Kursy o godz. 6.05 i 15.05 z Rynku Zaborowskiego zostaną przedłużone do przystanku Wilkowice Święciechowska. Autobusy o godz.7 i 16 będą odjeżdżać z przystanku Wilkowice Święciechowska. Natomiast autobus z dworca kolejowego o godz. 5.05 dojedzie tylko do przystanku Spółdzielcza MPEC. Odjazd z tego przystanku zaplanowano na godz. 5.15. Autobus ten nie pojedzie już do przystanku Wilkowice Dom Strażaka.

Będą też nowe przystanki “na żądanie”: przy ul. Kiepury (na przeciw prywatnych przychodni lekarskich) oraz przy ul. Kasprowicza pod wiaduktem w kierunku dworca kolejowego. W Wigilię i Sylwestra, które w tym roku przypadają w soboty, autobusy MZK będą jeździć do godz. 16.

Źródło: leszno.pl

Podobne wpisy