|

Słono zapłacił za zbyt ciężkie auto

ITD Poznań, oddział Leszno
ITD Poznań, oddział Leszno
Źródło: ITD Poznań

Kurier nie zatrzymał się do kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Inspektoratu Transportu Drogowego w obawie przed konsekwencjami. Kary nie udało mu się jednak uniknąć.

W poniedziałek, 3 października 2016 roku, inspektorzy leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadząc czynności kontrolne na drodze krajowej nr 5 wytypowali do kontroli wagowej pojazd, którym przewożono przesyłki kurierskie.

Kierowca zignorował sygnał do zatrzymania pojazdu nie wykonując polecenia inspektorów transportu drogowego, którzy udali się za kierującym. Uciekający kierowca zignorował czerwone światło na kolejnym skrzyżowaniu w miejscowości Kłoda. Ostatecznie udało się zatrzymać kierującego i skierować pojazd do punktu ważenia pojazdów, gdzie ustalono, że pojazd jest znacznie przeładowany.

Kierowca przyznał, że zignorował sygnał funkcjonariusza z obawy przed konsekwencjami z powodu nieposiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Wobec stwierdzonych naruszeń, kierowcę ukarano mandatami karnymi w łącznej wysokości 1.350,00 zł.

Źródło: witdpoznan.pl

Podobne wpisy