|

Musielak i Zengota w finale MPPK

Grzegorz ZengotaW sobotę na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu odbędzie się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Złotego medalu zdobytego przed rokiem broni drużyna Fogo Unii Leszno.

Pogoda nie jest łaskawa dla zmagań o mistrzowski tytuł dla najlepszej klubowej pary w Polsce. Jutrzejsze zawody w związku z licznymi opadami deszczu stoją pod znakiem zapytania. Podobnie było przed rokiem w Lesznie. Wówczas na dwie godziny przed pierwszym biegiem zaczął padać deszcz, ale sędzia Leszek Demski zdecydował po konsultacji z zawodnikami, że finał MPPK się odbędzie. Niestety udało się rozegrać zaledwie 14 biegów.

Zwycięstwo, własnie w 14 gonitwie, zapewniła sobie Fogo Unia Leszno. Dzięki zwycięstwu 4:2 nad Stalą Gorzów mimo równej liczby punktów tytuł został w Lesznie. Bohaterem Byków był Piotr Pawlicki, który zdobył komplet dwunastu punktów.

W tym roku w finałowym turnieju Fogo Unię Leszno reprezentować będzie para Tobiasz MusielakGrzegorz Zengota. Oprócz Byków w finale zobaczymy także drużyny z Rywalami Byków z Wrocławia, Rybnika, Tarnowa, Torunia, Gdańska i Rawicza.

Podobne wpisy