Wyjątkowi goście w Lesznie

Jan DziedziczakW sobotę Leszno odwiedzą ambasadorowie 33 państw akredytowanych w Polsce. Ich wizyta w Lesznie będzie możliwa dzięki zaangażowaniu wiceministra Jana Dziedziczaka.

Ambasadorowie odwiedzają różne miejsca w kraju w ramach programu realizowanego przez MSZ. Początkowo w planach ich wizyty był jedynie Poznań, ale dzięki lobbingowi posła Dziedziczaka, przyjadą także do Leszna. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Wizyta szefów misji dyplomatycznych w naszym województwie rozpocznie się w piątek 7 października br. Na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, reprezentanci 33 krajów przez 3 dni będą poznawać Wielkopolskę. Plan pobytu przygotowany został tak, by zaprezentować dyplomatom z całego świata osiągnięcia ekonomiczne i społeczne województwa. Ambasadorowie rozpoczną wizytę od zwiedzenia Poznania – Ostrowa Tumskiego i Starego Rynku, gdzie wezmą między innymi udział w pokazie wypieku rogali Marcińskich.

W sobotę przejadą do Leszna, gdzie wezmą udział w pokazach żużlowych i lotniczych.

W niedzielę odwiedzą miejsca związane z początkami polskiej państwowości – Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Gniezno.

Organizowanie wizyt ambasadorów w różnych regionach zostało zapoczątkowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w 2000 roku. Poprzednia wizyta w dyplomatów w Wielkopolsce przygotowana została w 2005 roku.

Podobne wpisy