||

Międzynarodowo w Lesznie

Jan DziedziczakNajprawdopodobniej 8 października do Leszna przyjedzie grupa kilkudziesięciu ambasadorów różnych państw akredytowanych w Polsce. Ich wizyta w Lesznie jest elementem programu realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Chcemy pokazać im Polskę, żeby ruszyli się z Warszawy – mówił wczoraj podczas konferencji prasowej sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak.

Ambasadorowie raz na jakiś czas odwiedzają różne zakątki Polski. Jesienią mają zobaczyć Wielkopolskę. Początkowo w planach ich wizyty był jedynie Poznań, ale dzięki lobbingowi posła Dziedziczaka, przyjadą także do Leszna Wiem, że pan minister walczył o to z prezydentem Poznania, który uważał, że tylko jego miasto jest warte odwiedzin – mówił wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak.

Program wizyty ciągle jest dopracowywany. Delegacja składać się będzie wyłącznie z ambasadorów. Nie ma możliwości, aby zastąpili ich inni pracownicy ambasad – Program wizyty jest dopiero przygotowywany, ale na pewno będzie to kilka godzin, podczas których chcemy pokazać, że Leszno to miasto przyjazne, wysokiej kulturze i atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów – podkreślał Jan Dziedziczak.

Wiceminister zaznaczył także, że po takiej wizycie ambasadorowie piszą noty dyplomatyczne, które trafiają do oficjalnych serwisów informacyjnych ich krajów, a to oznacza, że Leszno może liczyć na wyjątkową promocję.

 

Podobne wpisy