Rusza kastracja i sterylizacja dziko żyjących kotów

Miasto Leszno przeprowadzi w tym roku zabieg kastracji i sterylizacji 100 bezdomnych kotów. Akcja ma na celu ograniczenie populacji wolnożyjących kotów i poprawę ich życia.


Odwiedź nasze social media:

Leszno ubiegało się o dotację na tę akcję w ramach programu “Wielkopolska przyjazna zwierzętom”. Środki udało się pozyskać, a umowa z Samorządem Województwa Wielkopolskiego została już podpisana. Cała akcja sterylizacji i kastracji dziko żyjących kotów kosztować będzie 20 tysięcy złotych. W ramach dotacji miasto Leszno otrzyma 10 tysięcy złotych, a drugie tyle pochodzić będzie z budżetu miasta.

Inicjatywa zakłada przeprowadzenie około 100 zabiegów sterylizacji i kastracji. W akcję zaangażowani są lokalni wolontariusze, którzy wspólnie z weterynarzami zadbają o ograniczenie liczby bezdomnych kotów w Lesznie.

Sterylizacja i kastracja to podstawowe narzędzie, które umożliwia ograniczanie populacji bezdomnych zwierząt. Dodatkowo zabiegi te ograniczają ilość chorób i poprawiają komfort życia dziko żyjących kotów.

Mieszkańcy Leszna mogą zgłaszać koty, które nie są wykastrowane do Fundacji Zwierzęce SOS, a Fundacja zapisze je na zabiegi.

Kota należy złapać we własnym zakresie i dowieźć do wskazanej przez Fundację lecznicy. W skrajnych przypadkach Fundacja może pomóc ze złapaniem kota lub zorganizować jego transport do przychodni.

Więcej informacji znajdziecie na Facebookowej stronie Fundacji Zwierzęce SOS.

Czytaj także:

Podobne wpisy