Przegląd tygodnia

Przegląd tygodnia - tekst Głos LesznaZapraszamy na cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w Lesznie.

Poniedziałek, 18 lipca

Trwają prace remontowe na leszczyńskim wiadukcie w kierunku Wschowy. Wznowiono remont nawierzchni, który potrwa kilka dni.

Trzecia i ostatnią część przeglądu oświadczeń majątkowych radnych za rok 2015 z cyklu “Zaglądamy radnym do kieszeni 2015”.

Wtorek, 19 lipca

Młodzieżowcy Fogo Unii Leszno okazali się najlepsi podczas drugiej rundy MDMP na torze w Zielonej Górze.

Nowym Komendantem Miejskim Policji w Lesznie został inspektor Krzysztof Nowak, który przez ostatnie 4 lata sprawował funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu.

W XII edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” Leszno jako miasto na prawach powiatu awansowało z 42 na 28 pozycję.

Środa, 20 lipca

Młodzieżowcy Fogo Unii Leszno zwyciężyli w zawodach Ligi Juniorów na torze Falubazu w Zielonej Górze.

Międzynarodową sieć pedofilów rozpracowali policjanci CBŚP. Zatrzymanych zostało 15 mężczyzn w wieku od 17 do 46 lat.

Leszczyńskie Towarzystwo Kulturalne zorganizowało kolejne spotkanie z cyklu „Ratuszowe Wieczory”. Wykład na temat „Nowożytne umocnienia Leszna na tle porównawczym” wygłosił mgr Marek Wróbel.

Czwartek, 21 lipca

Młodzi zawodnicy Fogo Unii Leszno wygrali kolejną rundę Ligi Juniorów. Zawody odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zorganizowała wystawę pokonkursową „Wielkopolska Press Photo 2015”.

Na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie zorganizowano Puchar MACEC. Zawody wygrał Artur Czaja.

Piątek, 22 lipca

Na ulicach miasta Leszna setki Hiszpanów uczestniczyło w grze miejskiej. Gra przebiegała pod hasłem “Leszno miastem księgi. W 123 punktach w mieście były naklejone specjalne naklejki dla uczestników gry.

Jędrzej Jankowiak został członkiem kadry trenerskiej I ligowej drużyny koszykarek XDemon Tęcza Leszno.

Sobota, 23 lipca

Piotr Pawlicki poprowadził Reprezentacje polskich żużlowców do zwycięstwa w zawodach półfinałowych Drużynowego Pucharu Świata w Vojens. Zawodnik Fogo Unii Leszno był najskuteczniejszym Polakiem w kadrze Marka Cieślaka.

Niedziela, 24 lipca

Bartosz Smektała zdobył Brązowy Kask. Młody zawodnik Fogo Unii Leszno wygrał zawody w Opolu z kompletem punktów. Drugie miejsce zajął drugi leszczyński “Byk” Daniel Kaczmarek.

Podobne wpisy