|

Przegląd tygodnia

Przegląd tygodnia - tekst Głos LesznaZapraszamy na cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w Lesznie.

Poniedziałek, 20 czerwca

Leszno zmaga się z podtopieniami domów oraz zalanymi ulicami. 

Leszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zorganizowała spektakl pt. – “Ślimaczek i Zmorka”– w wykonaniu Teatru KWADRAT. Miejscem spotkania był Klub Kwadrat przy ul. Armii Krajowej 15.

W poniedziałek nowego szczypiornistę pozyskał MKS Real Astromal Leszno. Nowym zawodnikiem klubu z Leszna został Władysław Makowiejew.

Wtorek, 21 czerwca

W Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie otwarto wernisaż wystawy malarstwa Haliny Borys pt. “Leszno i nie tylko…”. Autorka zaprezentowała prace w technice olej oraz pastela.

W Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie Klubu Gier Planszowych przy szkole programowania Halpress. Podczas spotkania odbył się drugi turniej 2-osobowego Tichu oraz spotkanie planszówkowe.

W Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego obiektu firmy Awilux Polska. Nowa siedziba firmy w Strefie I.D.E.A. powstała przy zbiegu ulic Budowlanych oraz Geodetów w Lesznie.

Środa, 22 czerwca

Klaster IT Leszno zorganizował spotkanie pt. “Jak rozwijać firmę z inwestorem? Startup i co dalej?” Miejscem spotkania był Inkubator Przedsiębiorczości przy ul. Geodetów 1 w Lesznie.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie oraz Fundacja im. Huberta Mądrego zorganizowały w środę spotkanie z Leszkiem Żebrowskim. Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim odbyło się w “Galerii Lochy” MBP Leszno.

Czwartek, 23 czerwca

W czwartek odbyła się XXIV Sesja Rady Miejskiej Leszna. Miejscem spotkania była Sala Narad Urzędu Miasta Leszna przy ul. Karasia 15.

Leszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zorganizowała “Powitanie Lata”. Miejscem spotkania był Klub Kwadrat przy ul. Armii Krajowej 15 w Lesznie.

W czwartek uroczyście otwarto nowy pasaż handlowy – Park Leszno, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Leszno. Inwestorem i właścicielem nowego obiektu jest firma Multi Poland Sp. z o.o.

Piątek, 24 czerwca

Miasto Leszno zorganizowało III imprezę z cyklu „Rynki Śniadaniowe”. Spotkanie wyjątkowo odbyło się w piątek na leszczyńskim Rynku.

Na leszczyńskim Rynku rozdawano biało-czerwone okulary przeciwsłoneczne. Cała akcja związana była z meczem reprezentacji Polski w piłce nożnej na Euro 2016.

W piątek w “Fidze z makiem” przy ulicy Wolności odbyło się spotkanie dwóch zawodników Fogo Unii Leszno z kibicami. Leszczyński klub reprezentowali Grzegorz Zengota oraz Bartosz Smektała. Przy okazji spotkania można było wygrać zaproszenia na finał IMP w Lesznie.

Sobota, 25 czerwca

Firma Astromal zorganizowała IX turniej siatkówki plażowej o puchar firmy Astromal. Miejscem spotkania było boisko przy III LO.

Leszczyński Klub Speedrowerowy zorganizował Mistrzostwa Polski Par Klubowych Juniorów. Zawody odbyły się na torze speedrowerowym w Lesznie przy ul 17 stycznia.

Kopernix Streetball Games zorganizował Manhattan Streetball Games. Miejscem spotkania było Boisko osiedlowe przy ul. Sułkowskiego.

Niedziela, 26 czerwca

KOD wlkp Leszno zorganizował wyjazd do Poznania na Obchody czerwiec 56′ ph. “Droga do Wolności”. Miejscem spotkania była leszczyńska Hala Trapez.

Sporting zorganizował Zakończenie Dni Sportingu – Piknik Rodzinny. Miejscem spotkania był Klub Tenisowy Sporting przy pływalni Akwawit.

Podobne wpisy