|

Prezydent otrzymał absolutorium

źródło: 300polityka.pl
źródło: 300polityka.pl

Prezydent Miasta Leszna, Łukasz Borowiak otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu miasta za rok 2015.

Za udzieleniem absolutorium glosowało 16 radnych z klubów: Prawo i Sprawiedliwość, PL 18 oraz Platformy Obywatelskiej. Natomiast trzej radni Lewicy ostatecznie wstrzymali się od głosu.

Dyskusja nad sprawozdaniem budżetu została połączona z dyskusją nad absolutorium dla prezydenta. Przedstawiciele klubów Rady Miasta Leszna w swoich wystąpieniach skupili się na polityce, czyli realizacji programów wyborczych.

Przemawiali między innymi:

Marek Goryniak – szef Klubu PiS podkreślił, że Prezydent za wolno realizuje program wyborczy PiS-u. Jego zdaniem trzeba szybciej działać, postawić określone kontenery kultury oraz realizować strategię senioralną. Skierował się też do urzędników apelując o racjonalne wydawanie miejskich pieniędzy.

Grzegorz Rusiecki z klubu Lewicy zapowiedział, że wstrzyma się od głosu, ponieważ liczy na lepszą współpracę z prezydentem. Radny przypomniał, że budżet za rok 2015 został przygotowany przez poprzedniego prezydenta Tomasza Malepszego.

Barbara Mroczkowska z PO zadeklarowała, że jej klub udzieli absolutorium, ale wskazywała też na kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić większą uwagę – m.in. na spłatę długów miasta, budowę nowych ulic oraz chodników.

Hanna Kotomska z PL 18 mówiła, że budżet w roku 2015 był realizowany zgodnie z prawem.

W większości radni dobrze ocenili pracę Prezydenta. Pan Prezydent Łukasz Borowiak wszystkie uwagi przyjął ze spokojem oraz pokorą, dziękując za współpracę wszystkim swoim pracownikom.

Podobne wpisy