Malarstwo Haliny Borys w Lesznie

źródło: muzeum.leszno.pl
źródło: muzeum.leszno.pl

Dzisiaj w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie od godz. 16:00, będzie można zobaczyć wernisaż wystawy pt. “Leszno i nie tylko…” malarstwa Haliny Borys.

Współorganizatorem wystawy jest miasto Leszno.

Autorka prezentuje prace w technice olej oraz pastela.
Można zobaczyć np. takie obrazy jak: “Na placu Metziga“, “Wspomnienia po starej octowni“, “Hotel Wieniawa”, “Kościół pw. św. Krzyża” czy “Nocą” przedstawiający budynek synagogi. Na pozostałych obrazach namalowana jest architektura pejzażu oraz przestrzeni.

Pani Halina Borys urodzona w Popielewie koło Trzemeszna, prowadzi zajęcia dydaktyczne – rysunek odręczny, sztuki plastyczne oraz warsztatowe na kierunku Architektura WSTH KdE w Poznaniu.

Jest organizatorem oraz koordynatorem wielu plenerów, wystaw i spektakli artystycznych (np. pokaz mody i porcelany w hotelu „Meridian” w Poznaniu, „Szopka bożonarodzeniowa” w dzwonnicy poznańskiej fary ze scenografią muzyki średniowiecznej, liczne konkursy z dziedziny małych form sztuki użytkowej). Halina Borys jest także autorką ilustracji rysunkowych dwóch tomików poezji Małgorzaty Zalewskiej.

Została wyróżniona przez Ministerstwo Kultury i Sztuki odznaką “Zasłużony Działacz Kultury“. Ponadto została odznaczona medalem – Zasłużona dla „Cepelii”. Od 1980 roku współpracuje z „Cepelią” – jest przewodniczącą Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej w Poznaniu. Należy do Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Bierze też udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w dziedzinie malarstwa oraz tkaniny.

Wystawa czynna będzie do 14 sierpnia.

 

 

Podobne wpisy