|

Labanau: Chcę się pokazać jak najlepiej

labanauandreiNiespełna 18-letni Andrei Labanau ma być w nowym sezonie liderem 2-ligowego Wametu Dąbcze.

Członek kadry narodowej Białorusi do lat 18
miał już okazję poznać swoich nowych kolegów z drużyny. W maju Labanau uczestniczył w dwóch turniejach, które odbyły się w naszym regionie.

Ostatni sezon grałem w litewskiej ekstraklasie. Teraz postanowiłem spróbować swoich sił w Polsce. Jestem osobą, która lubi zmiany – mówi Andrei Labanau, który na co dzień trenuje w Mohylewie. Miejscowość ta położona jest nad Dnieprem, blisko granicy z Rosją. W litewskiej ekstraklasie nowy nabytek Wametu Dąbcze był jedną z wyróżniających się postaci. W rankingu indywidualnym całych rozgrywek Białorusin z
dorobkiem 17 zwycięstw i 9 porażek zajął dziewiąte miejsce.

Kończący się sezon był dla Andreia Labanau ostatnim w gronie juniorów. Teraz młodego reprezentanta Białorusi czeka rywalizacja w seniorskich zawodach. W przeszłości nowy gracze Wametu Dąbcze wystąpił kilkukrotnie na mistrzostwach Europy kadetów i juniorów. Jaki jest jego największy sukces w karierze? – Mój najlepszy wynik na mistrzostwach Europy to szóste miejsce w turnieju drużynowym kadetów, wspólnie z Aleksandrem Khaninem – odpowiada bez chwili zastanowienia sympatyczny gracz z Białorusi.

Z Wametem Dąbcze Andrei Labanau podpisał roczny kontrakt. Białorusin jest drugim zagranicznym zawodnikiem, który reprezentował będzie barwy klubu z gminy Rydzyna. Wcześniej krótki epizod z zespołem z powiatu leszczyńskiego miał Zhang Yaning. Jakie cele stawia sobie w nowym klubie Labanau? – Przede wszystkim chcę się pokazać z jak najlepszej strony. Będę dążył do tego, aby mój nowy zespół osiągał dobre wyniki – dodaje członek kadry Białorusi U18.

Andrei Labanau w Dąbczu ponownie ma się pojawić w połowie września na
pierwsze spotkania ligowe. Nie wykluczone jednak, że Białorusin do gminy Rydzyna zawita w sierpniu na krótki obóz przygotowawczy do nowego sezonu.

Białoruś w tenisie stołowym kojarzona jest głównie z osobą Vladimira Samsonova. W polskiej Superlidze występuje dwóch innych zawodników z tego kraju – Pavel Platonov i Aleksandr Khanin, którzy w sezonie 2016/2017 reprezentować będą barwy Dojlid Białystok. Problemem tego kraju jest jednak brak rozgrywek ligowych, co zmusza zawodników z Białorusi do szukania klubów w innych państwach.

Podobne wpisy