|

Prezydent odpowiada Lewicy

100_3525W Urzędzie Miasta Leszna zorganizowana została dziś konferencja prasowa, podczas której wiceprezydent Adam Mytych oraz prezydent Łukasz Borowiak ustosunkowali się do wczorajszych wątpliwości zgłoszonych przez radnych Lewicy.

– Przejmując władzę w mieście chcieliśmy się zorientować jaką mamy sytuację w ważnych obszarach funkcjonowania miasta i zabezpieczenia interesu miasta. Dlatego przeprowadziliśmy między innymi audyt w kwestii ubezpieczeń majątkowych i ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej. Ten audyt wykazał, że niektóre umowy mają poważne wady prawne. (…) Dlatego też postanowiliśmy zmienić brokera – rozpoczął Adam Mytych. – My uważamy, że dobrym brokerem może być spółka WTB, która wskazała pewne uwagi i zastrzeżenia co do polis i przetargów oraz treści umów cywilnoprawnych. Te uwagi się potwierdziły w sporządzonej przez nasz opinii prawnej. I to jest główna przyczyna rozwiązania umowy z poprzednią firmą – dodał wiceprezydent.

Adam Mytych odniósł się także do wątpliwości radnych Lewicy dotyczących zmonopolizowania ubezpieczeń w szkołach. Pisaliśmy o tym tutaj. – Potwierdzam, że było takie spotkanie z szefami naszych jednostek oświatowych, ale ono nie dotyczyło kwestii promowania jakiegokolwiek towarzystwa ubezpieczeniowego, produktu, czy oferowania przez firmę WTB tego typu usług i podjęcia pośrednictwa. Obecność WTB na tych spotkaniach miała charakter wyłącznie doradczy.

Bardzo się cieszymy, że jest taki wniosek do komisji rewizyjnej, zaplanowany przez kolegów z Lewicy. Mam nadzieję, że Komisja Rewizyjna lub inne organy skontrolują całą historię współpracy z panem Mancem. My nie mamy nic do ukrycia i jesteśmy do pełnej dyspozycji – mówił z kolei prezydent Łukasz Borowiak. – Mam nadzieję, że wnioski komisji rewizyjnej zostaną przedstawione opinii publicznej. Nie bimy się. Jeżeli druga strona uważa, że naruszone zostało prawo to powinna, a nawet ma obowiązek zgłoszenia tego faktu do organów ścigania – dodał prezydent.

Podobne wpisy