||

Otwarta Liga Strzelecka Sokoła

sokol3Leszczyński „Sokół” zaprasza na strzelnicę miejską przy Placu Kościuszki w Lesznie. Początek 19 czerwca 2016 r. o godz. 14:00.

Już w najbliższą niedzielę odbędą się bezpłatne zawody strzeleckie w ramach Otwartej Ligi Strzeleckiej Sokoła. Mieszkańcy Leszna będą mieli okazję do przećwiczenia i sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich także przy użyciu ostrej amunicji. „Sokół” w Lesznie zachęca do udziału w spotkaniach sympatyków sportów strzeleckich oraz mieszkańców Leszna. Wszyscy uczestnicy strzelań będą mieli możliwość zapisania się do Polowej Drużyny Sokoła w trakcie zawodów. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 roku życia. Aby wziąć udział w zawodach konieczne jest zgłoszenie się poprzez prosty formularz na stronie http://sokol.leszno.pl/olss-zgloszenie/. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Strzelanie odbędzie się pod okiem profesjonalnych sędziów oraz instruktorów, których zapewni Liga Obrony Kraju w Lesznie oraz Polowa Drużyna Sokoła.

Otwarta Liga Strzelecka Sokoła odbywa się dzięki inicjatywie mieszkańców Leszna, którzy z pomysłem zrealizowania bezpłatnych strzelań zgłosili się do leszczyńskiego „Sokoła”. Celem cyklu spotkań obok atrakcji sportowej, jest zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na temat obronności Polski. Nie mniej ważna jest promocja historii i postaw patriotycznych pośród uczestników zawodów i publiczności.

Plan strzelań i zasady:
– przypomnienie przepisów obowiązujących na strzelnicy
– przedstawienie zasad praktycznego sprawdzianu strzeleckiego.

Zajęcia praktyczne polegać będą na zaliczeniu wieloboju strzeleckiego, w trakcie którego każdy uczestnik zajęć na kolejnych stanowiskach strzeleckich ma za zadanie strącenie zapadki biatlonowej, mając do dyspozycji po 3 szt. amunicji, a na rzutni granatem trafić w wyznaczony prostokąt jednym z 3 granatów. Całe zadanie odbywać będzie się na czas. Trafienie za pierwszym strzałem (rzutem) będzie premiowane odliczeniem 10 sek. Od czasu końcowego, a brak trafienia w trzech próbach spowoduje doliczenie 10 sek. do czasu końcowego. Pomiędzy stanowiskami należy poruszać się szybkim marszem.

Kolejność stanowisk:
– karabin sportowy z otwartymi przyrządami celowniczymi
– karabin sportowy z zamkniętymi przyrządami celowniczymi
– pistolet sportowy z otwartymi przyrządami celowniczymi
– karabinek pneumatyczny (sprężynowy) z otwartymi przyrządami celowniczymi – karabinek pneumatyczny (sprężynowy) z zamkniętymi przyrządami celowniczymi
– pistolet pneumatyczny (sprężynowy) z otwartymi przyrządami celowniczymi
– granaty ćwiczebne F-1
– cele strzeleckie zapadkowe (biatlonowe), rzutnia granatów 10 m 2×2 m
– 3 szt. amunicji 4,5 mm lub 5,6 mm na każdym stanowisku, 3 granaty ćwiczebne

W imieniu „Sokoła” w Lesznie zachęcamy do udziału w spotkaniach sympatyków sportów strzeleckich oraz mieszkańców Leszna.

Podobne wpisy