|

Oszust z Leszna w rękach policji

Młody mieszkaniec Leszna dopuścił się wyłudzeń na kwotę blisko 100 tysięcy złotych. Swoim ofiarom oferował instrumenty muzyczne. Teraz może go czekać więzienny blues, bo sprawa niedługo trafi do sądu, a grozi mu nawet osiem lat pozbawienia wolności. 


Odwiedź nasze social media:

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zajmowali się tą sprawą prawie rok.

Praca była żmudna, ale doprowadziła do konkretnych efektów. Ustalono, że 27-letni leszczynianin posługując się fałszywymi profilami w mediach społecznościowych oferował sprzedaż instrumentów muzycznych.

Ogłoszenia można było znaleźć w okresie od stycznia do maja minionego roku. W jego “ofercie” znajdowały się między innymi gitary, saksofony czy keyboardy. Zdjęcia przedmiotów pochodziły z internetu, oszust naturalnie ich nigdy nie posiadał. Mimo to pobierał od klientów zaliczki i pełne wpłaty za instrumenty, które miał przesłać. 

Pokrzywdzonych osób było prawie 50, pochodziły z różnych stron naszego kraju. W posiadaniu policji jest obszerny materiał dowodowy. Pozwolił on przedstawić podejrzanemu aż 42 zarzuty oszustw. Jak czytamy w serwisie Komendy Miejskiej Policji w Lesznie akt oskarżenia został już skierowany do Prokuratury Rejonowej. Niedługo rozpocznie się proces.

Czytaj także:


Odwiedź nasze social media:

Podobne wpisy