|

W Lesznie grasował pedofil

32-latek z Leszna miał wykorzystywać seksualnie dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Akt oskarżenia przeciwko niemu wpłynął do Sądu Okręgowego w Poznaniu. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie.


Odwiedź nasze social media:

W marcu 2023 roku w leszczyńskiej komendzie policji pojawiła się kobieta, która wyznała, iż jako dziecko była molestowana seksualnie. Ofiara znała winowajcę. Musiało jednak minąć sporo czasu zanim przezwyciężyła wstyd i zdecydowała się zgłosić sprawę. Opis modelu postępowania gwałciciela pozwolił policjantom skojarzyć jego osobę z innymi przestępstwami wobec nieletnich.

Jak czytamy w serwisie Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, sprawca miał działać w sposób wyrachowany i przebiegły. Stopniowo zdobywał zaufanie dzieci i ich matek, z którymi nawiązywał kontakt za pomocą internetu. Swoim przyszłym ofiarom zwykł wręczać prezenty i zapraszać je do swojego mieszkania. Molestowanym dzieciom miał wmawiać, że jego zachowanie jest ze wszech miar naturalne. Napotykając opór wpędzał ofiary w poczucie winy i wstydu.

Prowadzący sprawę policjanci z Leszna nawiązali współpracę z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu oraz Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KWP w Poznaniu i wspólnie rozpoczęli zbieranie materiału dowodowego. W efekcie 32-latek został zatrzymany pod koniec kwietnia 2023 roku w swoim leszczyńskim mieszkaniu. Usłyszał 8 zarzutów molestowania seksualnego dzieci. Znajdował się też w posiadaniu materiałów pornograficznych z udziałem nieletnich. Mężczyzna przebywa w areszcie, grozi mu do 12 lat więzienia.


Odwiedź nasze social media:

Podobne wpisy