|

Edyta Herbuś już 8 października na leszczyńskiej scenie

Edyta Herbuś w Lesznie

Edyta Herbuś w Lesznie„Zagraj to jeszcze raz, Sam” na podstawie tematu ze słynnej Casablanki to spektakl poruszający wciąż aktualne tematy. Reżyserka spektaklu i aktorzy przekonują nas, że czasami warto się zatrzymać, pochylić i sięgnąć do najdelikatniejszych sfer ludzkiego życia.

Reżyserka spektaklu Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz mówiąc o pracy nad przedstawieniem, podkreśla wspaniałą atmosferę jaka panuje w nowym teatrze. Według niej, scena w Lesznie bardzo przypomina jej teatr hanuszkiewiczowski, gdzie drzwi do dyrektora są zawsze otwarte, często jest trudno, są spory, ale wszyscy ciężko i rzetelnie pracują, aby osiągnąć wspólny cel- zrobić wspaniałe przedstawienie. „Młody zespół ma niezwykłą siłę, ogromną chęć grania, są to bardzo utalentowaniu ludzie, którzy podczas pracy sięgają szczytów i pokonują swoje słabości czy braki. Edyta Herbuś, która w spektaklu gra gościnnie i nie jest zawodową aktorką, zagrała świetną rolę, w której jest bardzo wiarygodna, a jednocześnie emanuje ogromnym wdziękiem. Było to możliwe właśnie dzięki pracowitości i determinacji w dążeniu do celu.

Inscenizacja leszczyńska pokazuje, że warto pochylać się i zaglądać w najdelikatniejsze, czasami głęboko ukryte sfery ludzkiego życia. Woody Allen jest bardzo spostrzegawczy, jest świetnym obserwatorem. Dostrzega to, co my, nawet jeśli widzimy, często omijamy jako zbyt trudne. A właśnie na tym polega jakość kontaktów międzyludzkich. W dzisiejszych zapędzonych i zabieganych czasach warto dostrzegać te najbardziej wrażliwe w człowieku rzeczy. Woody Allen wspaniale je dostrzega i opisuje, a rolą reżysera i aktorów jest wydobycie tej wrażliwości. Magdalena Cwen – Hanuszkiewicz dodaje, że Allen przypomina jej jednego z najbliższych i najważniejszych dla niej twórców – Antoniego Czechowa. Ten zaś twierdził, że życie jest dużo prostsze niż nam się wydaje. Warto obserwować, poświęcić temu czas i sięgnąć nieco głębiej do zakamarków ludzkiej duszy.

„Zagraj to jeszcze raz, Sam”

Autor –Woody Allen
Reżyseria – wg inscenizacji Adama Hanuszkiewicza Magdalena Cwen Hanuszkiewicz
Scenografia– Mariusz Chwedczuk
Kostiumy – Magda Kowalska
Opracowanie muzyczne – Damian Zyber

Obsada:
Allan – Karol Wróblewski
Linda – Edyta Herbuś
Dick – Janusz Onufrowicz
Bogart – Jacek Ryś
Nancy- Marta Walesiak
Sharon – Joanna Żuraw
Gina – Katarzyna Kanabus
Meksykanin- Filip Milczarski
Kobieta z wystawy – Alicja Pietruszka

Podobne wpisy