40 lat Automobilklubu Leszczyńskiego

Ratusz w LesznieW tym roku Automobilklub Leszczyński świętuje jubileusz 40-lecia działalności. Z tej okazji Klub przygotował dla mieszkańców Leszna i okolic szereg atrakcji motoryzacyjnych.

Świętowanie jubileuszu odbędzie się w sobotę 24 września w godzinach 11:00 do 18:00 na rynku w Lesznie, który zamieni się tego dnia w prawdziwą motoarenę – Przez 40 lat działalności zrobiliśmy wiele w dziedzinie motoryzacji. Zaczynaliśmy od pierwszej w Lesznie giełdy samochodowej oraz rajdów nawigacyjnych. Od wczesnych lat 90. organizowaliśmy duże imprezy kartingowe, samochodowe oraz motocyklowe na Kartodromie w Gostyniu. Obecnie patrzymy w przyszłość i myślimy o kolejnych projektach. Najważniejszym z nich jest teraz budowa nowoczesnego obiektu na terenie gminy Święciechowa – mówi Lechosław Dudka, wiceprezes Automobilklubu Leszczyńskiego.

Na leszczyńskiej starówce zorganizowane zostaną cztery strefy prezentujące różne odsłony motoryzacji. W strefie kartingowej zobaczymy profesjonalny team kartingowy AMO Racing Team prezentujący między innymi pojazd Kartingowego Mistrza Świata w kategorii KF, Karola Basza.

W strefie samochodowej będzie można przyjrzeć się z bliska bolidom wyścigowym BM Racing Team Bartłomieja Mireckiego z Częstochowy startującego w Formule Renault 2.0 oraz Igora Waliłki jeżdżącego w Formule 3, samochodowi wyścigowemu Kia Picanto, a także samochodom rajdowym m. in. naszego leszczyńskiego kierowcy Herbiego oraz Kajetana Kajetanowicza, podwójnego Rajdowego Mistrza Europy.

Na Rynku powstanie również specjalna strefa motocykli militarnych wraz z kuchnią polową, wydającą tego dnia wszystkim chętnym grochówkę. Swoje miejsce na starówce w Lesznie będą również miały zabytkowe samochody działaczy Automobilklubu. Na godzinę 16:00 zaplanowany został występ mażoretek.

Źródło: leszno.pl

Podobne wpisy