|

Młody wandal z zarzutami

źródło: leszno.policja.gov.pl
źródło: leszno.policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia szyby wystawowej i rolety zewnętrznej w dwóch lokalach na terenie miasta. To 18-letni mieszkaniec Leszna. Straty powstałe w wyniku jego działania wyniosły ponad 2 tysiące złotych. 

8 września br. leszczyńska Policja została powiadomiona przez pracownicę jednego z salonów telekomunikacyjnych na terenie Leszna o uszkodzeniu szyby wystawowej w ich lokalu. Dodatkowo okazało się, że w sąsiadującym sklepie ktoś uszkodził roletę zewnętrzną. Łączne straty zostały wycenione przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Policjanci na podstawie zabezpieczonego zapisu monitoringu dokonali typowania sprawcy przestępstwa. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Leszna.

19 września br. funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Wyjaśnił policjantom, że w chwili zdarzenia był w stanie nietrzeźwości i nie potrafi wytłumaczyć swojego zachowania. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Podobne wpisy