|

Złodziej odzieży zatrzymany

torby
Źródło: policja.leszno.gov.pl

Policjanci z leszczyńskiej komendy, dzięki pomocy uważnego obserwatora, zatrzymali mężczyznę, który z dwóch sklepów w Lesznie ukradł odzież wartą ponad 1200 zł. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu, a następnie do sądu. Zapadł już wyrok skazujący.

4 maja w godzinach popołudniowych, leszczyński dyżurny otrzymał informację o podejrzanie zachowującej się osobie. Mężczyzna kilkukrotnie wchodził i wychodził z jednej z leszczyńskich galerii handlowych, za każdym razem zostawiając coś w samochodzie.

Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci prewencji, który namierzyli podejrzanego i go wylegitymowali. Podczas przejrzenia zawartości bagażnika pojazdu okazało się, że znajduje się tam odzież różnych marek, a także klipsy zabezpieczające przed kradzieżą. W pojeździe znajdowały się również specjalne torby służące do kradzieży. Mężczyzna nie posiadał dowodu zakupu towaru oraz nie potrafił wyjaśnić jego źródła pochodzenia. Jak ustalili śledczy, rzeczy te zostały skradzione z dwóch sklepów w Lesznie. Ich łączna wartość wyniosła ponad 1200 złotych.

Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec Legnicy. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Sprawa została rozpatrzona w trybie przyspieszonym. Mężczyzna został już osądzony przez leszczyński sąd.

Podobne wpisy