|

Byki w Szwecji

Tobiasz Musielak (Unia Leszno)Czterech żużlowców FOGO Unii Leszno: Tobiasz Musielak (Elit Vetlanda), Nicki Pedersen (Lejonen Gislaved), Peter Kildemand oraz Piotr Pawlicki (obaj Piraterna Motala), powalczą dziś o punkty w II kolejce szwedzkiej Elitserien.

Szwedzka Elitserien uznawana jest za drugą najsilniejszą ligę żużlową na świecie. Lider tabeli Piraterna Motala udaje się na spotkanie z zespołem Dackarna Malilla. Tobiasz Musielak wybiera się do Avesty na mecz z Masarną. Natomiast drużyna Nickiego Pedersena – Lejonen podejmuje na swoim torze zespół Ikaros Smederna Eskilstuna. Wszystkie wtorkowe spotkania rozpoczną się o godz. 19:00.

Przypomnijmy, że w I kolejce Piraterna Motala z Piotrem Pawlickim i Petrem Kildemandem w składzie pokonała zespół Nickiego Pedersena – Lejonen Gislaved 55-35. Najskuteczniejszym zawodnikiem Piratów obok Grega Hancocka był Piotr Pawlicki, który wywalczył 11 punktów i dwa bonusy w pięciu gonitwach (3,3,2*,1,2*). Peter Kildemand zdobył 7 pkt (3,0,2,2).

Honoru gości starał się bronić Nicki Pedersen. Duńczyk w sześciu wyścigach zgromadził 10 punktów i dwa bonusy (1,1*,2,2*,3,1).

Natomiast zespół Tobiasza Musielaka, aktualny mistrz Szwecji na żużlu Elit Vetlanda, zremisowała w I kolejce z Indianerną Kumla (45-45). Popularny “Tofeek” zdobył dla Vetlandy 6 punktów i bonus w czterech biegach (1*,2,3,0).

(MAT)

Podobne wpisy