|

Zapowiedź meczu: Fogo Unia Leszno – MrGarden GKM Grudziądz

100_1662 22 maja na stadionie im. Alfreda Smoczyka odbędzie się spotkanie VI rundy PGE Speedway Ekstraligi. Żużlowcy Fogo Unii Leszno podejmują drużynę MrGarden GKM Grudziądz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00.

MrGarden GKM Grudziądz wybiera się do Leszna z nadzieją na odniesienie pierwszego zwycięstwa w historii klubu w Lesznie. Po pięciu kolejkach GKM zajmuje w lidze doskonałe drugie miejsce, co można uznać za wielką niespodziankę. Dotychczas Tomasz Gollob i spółka odnieśli trzy zwycięstwa u siebie i doznali dwóch porażek na wyjeździe. Żużlowcy z Grudziądza znani są z tego, że przede wszystkim wygrywają na swoim domowym torze. Dużo gorzej zespół prezentuje się na wyjazdach.

Ostatnie zwycięstwo na wyjeździe w najwyższej klasie rozgrywkowej GKM odniósł w 1998 roku. W tamtym sezonie GKM aż trzy razy wygrał na wyjeździe: w Ostrowie (61-29), w Zielonej Górze (48-42) oraz w Toruniu (48-42).

Liderami GKM-u są wychowanek Krzysztof Buczkowski oraz ikona Polskiego żużla – Tomasz Gollob.

Z kolei Fogo Unia Leszno po pięciu rozegranych kolejkach jest dopiero na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Dotychczas wygrała tylko jeden domowy mecz z KS Get Well Toruń. W ostatniej kolejce leszczynianie niespodziewanie tylko zremisowali z beniaminkiem z Rybnika. Po pięciu rozegranych kolejkach Fogo Unia Leszno zdobyła raptem trzy duże punkty w ligowej tabeli.

Co zatem stało się z mistrzowską drużyną z poprzedniego sezonu? Czy wszystko można wytłumaczyć brakiem Emila Sajfutdinova?

W drużynie Byków od początku sezonu równą formę prezentuje jedynie Grzegorz Zengota. Popularny “Zengi” jest obecnie liderem leszczyńskich byków z szóstą średnią biegopunktową w całej PGE Ekstralidze – 2,154. Średnio Zengota zdobywa dziesięć punktów w każdym meczu. Wychowanek Falubazu jest zdecydowanym liderem “Byków”. Taka sytuacja nie miała jeszcze nigdy miejsca w historii Unii Leszno. “Zengi” bardzo dobrze startuje i zaciekle walczy na trasie o każdy ligowy punkt.

Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem Fogo Unii Leszno jest Nicki Pedersen. Popularny “Power” ze średnią 2,000 jest 10-tym najskuteczniejszym zawodnikiem w Speedway Ekstralidze. Duńczyk świetnie zaczął sezon jednak w ostatnim czasie notuje znacznie słabsze występy. Jakie są przyczyny gorszych wyników Duńczyka w barwach “Byków”? Sam Nicki tłumaczy swoją słabszą postawę problemami sprzętowymi. Miejmy nadzieję, że szybko się z nimi upora.

Od początku sezonu w ekipie Fogo Unii zawodzi nowy nabytek klubu – Peter Kildemand. Duńczyk miał osiągać wyniki dwucyfrowe, a tymczasem przywozi tylko jeden punkt w meczu z beniaminkiem z Rybnika i notuje swój najgorszy występ w historii ekstraligowych startów. Popularny “Pająk” ze średnią 1,348 na bieg zajmuje dopiero 38 miejsce w Ekstralidze. Kildemand sklasyfikowany jest m.in. za … Marcinem Nowakiem z Grudziądza.

Czy Fogo Unia Leszno pokona własne słabości i zmaże złe wrażenie jakie pozostawiła po sobie w ostatniej kolejce z ROW Rybnik?

(MAT)

Podobne wpisy