Wycieczka do więzienia

Tej okazji lepiej nie przegapić. Były Areszt Śledczy znajdujący się przy Placu Kościuszki zaprasza do zwiedzania już w ten weekend. 


Odwiedź nasze social media:

Jak czytamy na stronie Służby Więziennej budynek aresztu powstał w 1790 roku, czyli w ostatnich latach istnienia Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Od 1994 roku w  placówce osadzane były wyłącznie kobiety. 

Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia będzie można nieodpłatnie zwiedzić areszt. Wejścia będą możliwe od godziny 17.00 do 20.00. Takiej okazji mieszkańcy naszego regionu jeszcze nie mieli. 

Drzwi otwarte w areszcie będą miały charakter wydarzenia artystycznego. Organizatorzy zapowiadają, że więzienne cele zostaną przerobione na sale tematyczne min. multimedialną, artystyczną czy kinową. W planach jest projekcja bajek dla dzieci, wystawa prac artystycznych, najmłodsi będą mogli samodzielnie pomalować jedno z pomieszczeń. Wystawione zostaną także rekwizyty związane z wojną toczącą się w Ukrainie. Na godzinę 20.00 wyznaczono koncert śpiewaczki operowej Wiktorii Żytkowej. Po nim odbędzie się licytacja dzieł sztuki. 

Celem imprezy jest zebranie środków mających wesprzeć ukraińskich żołnierzy. Planowany jest zakup zagłuszarki dronów oraz samochodu terenowego dla 5. Brygady Armii Ukraińskiej walczącej w okolicy Bachmutu.

Czytaj także:

Podobne wpisy