||

Wojciech Sumliński: Wierzę, że Bronisław Komorowski trafi do więzienia

sumlin13 maja Leszno odwiedził Wojciech Sumliński, autor książek, w których odkrywa karty działalności Wojskowych Służb Informacyjnych, niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego, sprawę zabójstwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, czy historię polskiej mafii.

Wojciech Sumliński odwiedził Leszno na zaproszenie Instytutu Leszczyńskiego. Spotkanie było w istocie prapremierą najnowszej książki Wojciecha Sumlińskiego “Pogorzelisko“, której oficjalna premiera odbędzie się 21 maja na targach książki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Podczas spotkania padło wiele mocnych stwierdzeń, które można obejrzeć w licznych filmach z udziałem Sumlińskiego w serwisie YouTube lub o których można poczytać choćby na oficjalnym profilu autora w serwisie Facebook. Czy warto zapoznać się z twórczością Wojciecha Sumlińskiego? Wierzę, że Bronisław Komorowski trafi do więzienia – mówił podczas spotkania Sumliński. Odpowiedź należy do państwa.

13 maja to data wyjątkowa dla Wojciecha Sumlińskiego. To właśnie w ten dzień, w 2008 roku, jego życie zmieniło się na zawsze – 13 maja 2008 roku do mojego mieszkania zapukali oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy zgotowali mi przedpiekle, albo innymi słowy pogorzelisko – opowiadał Wojciech Sumliński.

Pogorzelisko” to książka o służbach specjalnych. O tym w jaki sposób, potrafią zniszczyć ludzkie życie. Wojciech Sumliński opisuje metody działania służb w bardzo wymowny sposób – Potrafią zostawić człowieka żywym, ale de facto martwym.

Pogorzelisko” to wstrząsająca historia człowieka doprowadzonego do granicy wytrzymałości. Wojcech Sumliński podejmuje próbę samobójczą i trafia do szpitala. Jak sam mówi, “wychodzi z niej wzmocniony”. Podejmuje następnie walkę, która doprowadza do wyroku uniewinniającego w sprawie rzekomej korupcji przy procesie weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. A to tylko jeden z zarzutów i jeden proces. W czasie wielu lat walki, bywały dni, w których autor codziennie tłumaczył się z różnych zarzutów w różnych prokuraturach.

“Pogorzelisko” to nie tylko historia Sumlińskiego – W książce pokazuje także innych ludzi zniszczonych przez służby specjalne i Komorowskiego. Ludzi, których jedyną winą było to, że byli przyzwoici i dotknęli wiedzy niebezpiecznej dla służb specjalnych. I zostali zniszczeni. Nawet jeśli przeżyli, to tak naprawdę odebrano im życie. Nie jest to jednak książka, z której wynika tylko coś smutnego. Bo są wśród nich ludzie, którzy wyszli z tego obronną ręką.

W związku z wydaniem nowej książki Wojciech Sumliński podzielił się ze słuchaczami wieloma nowymi, interesującymi faktami z życia służb specjalnych oraz prominentnych polityków. Zapowiedział także wydanie na jesień kolejnej książki, która z pewnością rozbudzi ciekawość wielu osób. Będzie to historia śmierci Andrzeja Leppera.

Kompletną relację ze spotkania z Wojciechem Sumlińskim przeprowadziła leszczyńska TVML. Zapraszamy do oglądania:

Podobne wpisy