Sobota w Lesznie

nocSobota to ogrom wydarzeń, wśród których każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, dokąd się wybrać, aby miło spędzić czas. Największym wydarzeniem jest dziś Noc Muzeów. Program imprezy możecie znaleźć państwo tu (MBWA) oraz tu (Muzeum).

Galeria Sztuki Współczesnej Art Dziewiątka oraz artysta Maciej Piotrowski organizują Plener Malarski Leszno – Zaborowo – Żwirownia. Celem pleneru jednego dnia jest poszukiwanie młodych talentów z leszczyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych do współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej ART 9. Miejscem spotkania jest Żwirownia w leszczyńskim Zaborowie. Początek pleneru o godz. 9:00.

Parkrun Leszno organizuje bezpłatne, cykliczne biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu. Miejscem spotkania jest Karczma Borowa – Polana Trzech Dębów. Początek biegu o godz. 9:00.

AZS PWSZ Leszno organizuje Test Coopera dla wszystkich mieszkańców miasta. Test Coopera jest to 12-minutowy bieg wytrzymałościowy. W wydarzeniu wezmą udział pracownicy firmy Ensinger Polska, którzy chcą zebrać fundusze na remont leszczyńskiego Domu Dziecka. Miejscem spotkania jest stadion lekkoatletyczny MOSiR przy ulicy 17 stycznia 68. Początek biegu o godz. 9:00 .
UKS Dwunastka Leszno organizuje XXVI Międzynarodowy Turniej Judo z okazji Dni Leszna. Miejscem spotkania jest leszczyńska hala sportowo-widowiskowa Trapez. Początek o godz. 10:00

Miasto Leszno oraz Leszczyńskie Centrum Biznesu organizują I Leszczyński Piknik Naukowy. Piknik został przygotowany z myślą o rodzinach z dziećmi. Miejscem spotkania jest Inkubator Przedsiębiorczości w Lesznie przy ulicy Geodetów 1. Piknik Naukowy odbędzie się w dniach 14-15 maja w godz. 11:00 – 19:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie organizuje wystawę fotografii “POMOSTY – between past and present”. Zaprezentowanych zostanie 12 profesjonalnych fotografów związanych z leszczyńskim środowiskiem: Olek Bortel, Andrzej Florkowski, Michał Kałużny, Marek Klimaszewski, Jarosław Klupś, Natalia Kołodziej, Arkadiusz Kulasik, Beata Kulasik, Bogdan Marciniak, Sławomir Skrobała, Szymon Stemplewski, Edyta Wypierowska. Miejscem spotkania jest Galeria w Leszczyńskim Ratuszu. Początek o godz. 18:00. Wystawa będzie czynna do 17 czerwca 2016 r.

W sobotę trzech zawodników Fogo Unii Leszno (Pawlicki, Pedersen oraz Kildemand) wystąpi w LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix. Jest to druga runda zmagań o tytuł indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu. Początek zawodów w Warszawie o godz. 19:00. Liderem cyklu Grand Prix po pierwszej rundzie jest zawodnik leszczyńskiej Unii Peter Kildemand.

Podobne wpisy