Z muzeum do północy

100_2002Z okazji zbliżającej się Nocy Muzeów na mieszkańców Leszna czeka wiele atrakcji. Pisaliśmy już o ofercie MBWA, czas na leszczyńskie Muzeum. Sprawdź, co Cię czeka w sobotę 14 maja. 

W muzeum udostępnione zostaną wszystkie sale, a od godz. 18:00 oprowadzać będzie Grażyna Michalak. Od godz. 19:30 po ekspozycji czasowej „Leszczyńscy zegarmistrzowie” oprowadzi właściciel kolekcji, Janusz Skrzypczak. o 20:15 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego na budowę zegara, a od godz. 21:00 na pierwszym piętrze muzeum rozwiązywanie historycznych zagadek. W godzinach 22:30 – 23:30 odbędzie się nocny spacer po leszczyńskim lapidarium.

Przez całą Noc Muzeów po raz pierwszy będzie można zobaczyć ekspozycję “Od liczydła do kalkulatora”. Zwiedzającym udostępnione zostaną obiekty pochodzące ze zbiorów leszczyńskiego muzeum, a służące do liczenia. Na ekspozycji będzie można nie tylko obejrzeć liczydło pochodzące z początków XX wieku, ale dowiedzieć się jak na nim liczono, maszyny liczące obsługiwane ręcznie i na prąd oraz kalkulatory. W sali etnograficznej będą do dyspozycji tablice edukacyjne z namalowanymi postaciami dziewczynki i chłopca, na których można będzie zawieszać różne części ludowej garderoby wykonanej ze sklejki.

Z kolei w Galerii Sztuki Muzeum przy ul. Narutowicza 31 (Dawna Synagoga) pojawi się mobilne studio fotograficzne. Od godz. 18:00 potrwają mini warsztaty dla dzieci o tworzeniu wyposażenia domków dla lalek. W galerii będzie można zobaczyć ekspozycję judaistyczną, pokaz gry w drejdla, wystawę “Magiczny świat domków dla lalek. Kolekcja Anety Popiel-Machnickiej”.  O godz. 22:00 odbędzie się projekcja filmu „Muzeum Utracone 2016”.

Szczegóły na stronie Muzeum.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą MBWA (ratusz, wieża ciśnień) na GlosLeszna.pl – kulturalny głos miasta.

noc16-1-725x1024

Podobne wpisy