Włamywacze za kratami

Wyważali okna tarasowe i wdzierali się do domów jednorodzinnych. Ich przestępczy proceder zakończyła udana współpraca policjantów z Leszna, Poznania i Warszawy. Złodziejom grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Odwiedź nasze social media:

Warszawscy policjanci od pewnego czasu rozpracowywali grupę zajmującą się włamaniami do domów na terenie całego kraju. Udało im się ustalić, że przestępcy planują “gościnne występy” w Wielkopolsce. Włączono zatem w sprawę policjantów z Poznania i Leszna.

W miniony piątek na autostradzie w łódzkim został zatrzymany pojazd z włamywaczami. Byli to trzej mężczyźni pochodzących z Warszawy i okolic w wieku od 24 do 43 lat. Jak przekazała Komenda Miejska Policji w Lesznie, krótko przed wspomnianym zatrzymaniem “obrobili” trzy domy w Wielkopolsce, w tym jeden w Lesznie. W samochodzie odnaleziono łupy. Zabierali gotówkę i biżuterię. Łączne straty spowodowane ich włamaniami w naszym regionie wynosiły około 30 tysięcy złotych.

Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Co ciekawe, jeden z włamywaczy działał w warunkach recydywy ponieważ już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Czytaj teraz:

Podobne wpisy