|

Teatr Miejski w Lesznie otwarty

p1000490W sobotę odbyła się premiera “Moralności pani Dulskiej”, która oficjalnie zainaugurowała działalność Teatru Miejskiego w Lesznie.

Jak na inaugurację teatru przystało było wszystko. Przed głównym wejściem rozłożony został czerwony dywan, a przed wejściem gości witali dyrektor Teatru Miejskiego Błażej Baraniak, dyrektor artystyczna Beata Kawka oraz prezydent Leszna Łukasz Borowiak.

Premierę zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości, którzy spektakl „Moralność Pani Dulskiej” w reżyserii Piotra Grabowskiego przyjęli bardzo ciepło. Na zakończenie nie zabrakło owacji na stojąco.

Po spektaklu na scenie pojawił cały zespół teatralny, a także wszyscy pracownicy Teatru Miejskiego, których na co dzień nie widzimy na scenie.

To najpiękniejsza chwila w moim życiu. Przez 50 lat nie przeżyłam nigdy takiego wzruszenia. Dostarczył nam tego bardzo skromny człowiek, który przez 10 lat budował ten teatr. Błażej Baraniak nie ma konta w banku, nie ma samochodu, ma tylko książki, teatr i nas – mówiła tuż po spektaklu Beata Kawka Jeśli w mieście jest teatr, to staje się on tego miasta sercem. Mam nadzieję, że tak będzie w Lesznie. Mam nadzieję, że tutaj będzie ono biło długo i rytmicznie, nawet gdy nas już nie będzie. 

Beata Kawka i Błażej Baraniak podziękowali za pomoc przy utworzeniu teatru prezydentowi miasta, radnym Leszna oraz władzom województwa wielkopolskiego.

Przy okazji inauguracji odbył się także chrzest Teatru Miejskiego. Rodzicami chrzestnymi leszczyńskiego teatru zostali Anna Seniuk oraz Jan Peszek. Niestety nie mogli oni przybyć na premierę, ale zgromadzeni goście mogli zobaczyć ich na ekranie, na którym wyemitowane zostały krótkie filmiki – Być ojcem chrzestnym nowo otwieranego teatru to wielka radość oraz zaszczyt. Życzę, aby ten statek teatru omijał sztormy i zawijał zawsze do portów, w których twórcy i publiczność znajdą same satysfakcje – mówił Jan Peszek.

Na zakończeni ekipa aktorska oraz publiczność wspólnie odśpiewali piosenkę Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach”.

 

Podobne wpisy