Szlifowanie bruku

szlifW dniach 29-30 kwietnia br. na leszczyńskim rynku odbędzie kolejna edycja jarmarku kupieckiego “Szlifowanie Bruku”. Wydarzenie organizowane jest przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Handlowców “Starówka”, wspierane przez Miejski Ośrodek Kultury i miasto Leszno.

Program tegorocznej edycji przedstawia się następująco:

Piątek – 29 kwietnia, rozpoczęci o godz. 19:30:

– “Taneczne lata dwudzieste i trzydzieste” – pokaz i warsztaty z Klubem Tańca Towarzyskiego “aMOK”,

– recital piosenkarki, tancerki i aktorki Ewy Kuklińskiej.

Sobota – 30 kwietnia, początek o godz. 10.00:

– koncert zespołów MOKtony i chóru UTW

– pokaz Grupy Akrobatyczno – Cyrkowej MOK,

– koncert Kapeli Podwórkowej “Wiarusy” ze Śmigla,

– występ zespołów artystycznych “Klubu na Piętrze” Spółdzielni Mieszkaniowej “Przylesie”

– liczne animacje, zabawy dla dzieci przygotowane przez Agencję Artystyczną “Fenu” z Leszna,

– stylizowane na klimat lat 20tych, 30tych atelier ma Rynku, gdzie będzie można zrobić zdjęcie wykonane przez profesjonalistów z Foto-optyki “Altissa” w Lesznie. Odbitki zdjęć będzie można zakupić w “Altissie”, przy ul. Leszczyńskich 15 w Lesznie.

– konkurs na najlepsze zdjęcie oddające atmosferę początku ubiegłego wieku,

– ponieważ aktualnie na leszczyńskim Rynku prowadzone są wykopaliska archeologiczne, będzie można też zaspokoić swoją ciekawość na ich temat. Na miejscu będzie obecny archeolog Łukasz Lisiecki, który odpowie na pytania zainteresowanych osób dotyczących aktualnie przeprowadzanych na rynku prac archeologicznych,

– podobnie jak w latach poprzednich na rynku będą znajdować się drewniane stragany, stoiska handlowe z różnorodnym asortymentem spożywczym, kulinarnym, dekoracyjnym, artystycznym, odzieżowym, jubilerskim itd.

– miłośnicy staroci będą mogli jak co roku nabyć antyki, wartościową porcelanę, czy też wzbogacić swoje kolekcje o nowe numizmatyczne lub filatelistyczne trofea.

– choć tym razem nie będzie konkursu na najlepszy strój stylizowany na klimat początku ubiegłego wieku, przebranie jak najmilej widziane, zwłaszcza w przypadku osób, które chcą wziąć udział w konkursie fotograficznym.

Podobne wpisy