Short Waves: Eksperymentalnie w galerii MBWA

shortyJuż dziś o godz. 18:00 w Galerii MBWA w Lesznie odbędzie się pokaz czternastu eksperymentalnych krótkich form filmowych. Wstęp wolny.

Piątkowa podróż filmowa rozpocznie się od schizofrenicznej kreacji, w którą wprowadza stylizowana amatorska dokumentacja Krystiana Daszkowskiego. Niepokojąca i zagadkowa atmosfera podtrzymywana jest poprzez filozoficzne rozważania na temat horyzontów rzeczywistości w pracach Mikołaja Tkacza, Tobiasza Jankowiaka i Marty Stachowskiej. Za sprawą Karoliny Belter będziemy świadkami zacierania granic i wzajemnego przenikania się wymiarów.

Wraz z Jakubem Matuszczakiem wyruszymy w podróż astralną, a w towarzystwie Macieja Rudzina lub duetu Pussykrew przemierzymy wirtualne, posthumanistyczne, surrealistyczne światy. Doznamy stanów psychodelicznych tworzonych przez Katarzynę Borelowską. Możemy dać się zaskoczyć alogicznym połączeniom Wojciecha Didkowskiego. Mamy też szansę obejrzeć eksperymentalną dokumentację z podróży Alana Willmanna. Zderzając się w końcu z materią i realnością, o których mowa w pracach Mateusza Sadowskiego i Piotra Urbańca, powracamy z nową percepcją patrzenia na świat, który nas otacza. To świeże doświadczenie może okazać się na tyle intensywne, że tym bardziej niezrozumiała i niechciana staje się sytuacja prezentowana podczas ostatniego filmu Grzegorza Stefańskiego.

Podobne wpisy