Przegląd tygodnia

newsZapraszamy na cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w Lesznie.

Poniedziałek, 8 lutego

W gabinecie prezydenta Łukasza Borowiaka parafowano umowy, na mocy których miasto Leszno wesprze trzech sportowców z naszego miasta w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Rio do Janerio. Są to lekkoatletka Karolina Kucharczyk z klubu UKS Achilles Leszno oraz dwóch zawodników klubu Real 64-sto Leszno: kolarz przełajowy Marek Konwa oraz triathlonistka Agnieszka Jerzyk. Zawodnicy będą otrzymywać comiesięczne wsparcie w wysokości 2000 zł.

Grupa Ultras Unia Leszno wystosowała list otwarty, w którym zapowiada zaprzestanie organizowania opraw meczów oraz wzywa do bojkotu spotkań na stadionie Alfreda Smoczyka.

Wtorek, 9 lutego

Dyrektor Miejskiego Zakładu Zieleni Joanna Nowacka po 10 latach pracy zrezygnowała z zajmowanej funkcji. Była już pani dyrektor zamienia Leszno na Bojanowo, gdzie będzie pracować w Urzędzie Miejskim jako urzędnik ds gospodarki gruntami i nieruchomościami.

Środa, 10 lutego

Leszczyńscy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta, w którego samochodzie znaleziono ponad 300 kg nielegalnego tytoniu. Leszczynianin może wylądować na 3 lata w więzieniu. Grozi mu także wysoka grzywna.

Czwartek, 11 lutego

W Szkole Podstawowej nr 1 przedstawiciele spółki PKP PLK oraz włodarze Leszna zorganizowali konferencję prasową w ramach akcji „Szlaban na ryzyko”. Przypomnijmy, że w minionym miesiącu przy torach stanęły tablice ostrzegawcze, a dalsza część akcji ma polegać m. In. Na akcjach edukacyjnych skierowanych do młodzieży.

Kolejna skuteczna akcja leszczyńskiej policji. Wpadł 43-letni złodziej samochodów z terenów Poznania oraz Leszna.

Piątek, 12 lutego

Na gorącym uczynku złapano dwóch złodziei. Ze sklepu motoryzacyjnego ukradli narzędzia oraz akcesoria samochodowe. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

Sobota, 13 lutego

Leszno odwiedził Europoseł PSL oraz szef wielkopolskich struktur partii Andrzej Grzyb.

Niedziela, 14 lutego

Smutna Wiadomość dotarła z Poznania. Po ciężkiej chorobie zmarł Tadeusz Pawlaczyk, wiceprzewodniczący rady miasta. Tydzień wcześniej radny trafił do szpitala w Lesznie z podejrzeniem świńskiej grypy.

Podobne wpisy