Przegląd tygodnia

Przegląd tygodnia - tekst Głos LesznaZapraszamy na cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w Lesznie.

Poniedziałek, 13 czerwca

Klub Krwiodawców „Wampirek” zorganizował Akcje Krwiodawstwa w Koniorze. Miejscem spotkania był Zespół Szkół Technicznych w Lesznie, gdzie odbyła się Akcja Honorowego Oddawania Krwi.

Karolina Adamczak zorganizowała warsztat pt. „Przedszkolak na START”. Warsztat przeznaczony był dla rodziców z zakresu przygotowania dziecka do adaptacji przedszkolnej. Miejscem spotkania była Bawialnia Edukacyjna Wesoły Domek przy ul. Królowej Jadwigi 30.

Fundacja „Dr Clown” Oddział w Lesznie zorganizowała konferencję pt. Choroby Neurodegeneracyjne – Czy możemy im zapobiegać? Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka. Miejscem spotkania był leszczyński Ratusz.

Nowy mural Adam i Ewa powstał na budynku przy zbiegu Nowego Rynku oraz ulicy Jana Matejki w Lesznie.

Wtorek, 14 czerwca

Chór Miejski „Chopin” został odznaczony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”.

MKS Real Astromal Leszno buduje skład na przyszły sezon I ligowy. Leszczyński klub przedłużył kontrakt z Hubertem Szkudelskim do 2019 roku.

Środa, 15 czerwca

Leszczyńską Komendę Policji odwiedzili uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lesznie.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zorganizowała spotkanie wokół książki Janiny Małgorzaty Halec pt. “Szukając śladów Mieczysława Kudelli. Miejscem spotkania była “Galeria Lochy” w MBP Leszno.

Policjanci z Leszna rozpoczęli przygotowania do sezonu letniego. W Boszkowie odbyło się pierwsze wodowanie łodzi motorowych.

Czwartek, 16 czerwca

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Leszno oraz Klub Sportowy Achilles zorganizowały Zawody Lekkoatletyczne klas I – III Szkół Podstawowych. Młodzi uczniowie wystąpili w czterech konkurencjach: biegi, skoki, rzuty oraz sztafeta. Miejscem spotkania był stadion LA MOSiR Leszno.

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie zorganizowała spotkanie informacyjne z Przedstawicielami Urzędu Skarbowego w Lesznie. Miejscem spotkania była siedziba RIPH przy ul. 55 Pułku Piechoty 34 w Lesznie.

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu – Oddział Zamiejscowy w Lesznie zorganizował bezpłatne szkolenie pt. “Komputer – narzędziem pracy i źródłem wiedzy”. Miejscem spotkania było Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy ul. Śniadeckich 5 w Lesznie.

Piątek, 17 czerwca

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie zorganizowała szkolenie pt. „Jednolity Plik Kontrolny I Inne Ewidencje”. Spotkanie odbyło się w siedzibie RIPH w Lesznie.

Młodzieżowe Biuro Pracy w Lesznie zorganizowało Giełdę Pracy dla Młodzieży. W czasie giełdy można było spotkać się z pracodawcą. Miejscem spotkania było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Lesznie przy ul. Pułaskiego 9a.

Na strzelnicy miejskiej w Lesznie zostało podpisane porozumienie o współpracy leszczyńskich organizacji i stowarzyszeń proobronnych oraz list otwarty do Władz Miasta Leszna w sprawie remontu strzelnicy miejskiej.

Sobota, 18 czerwca

Na leszczyńskim lotnisku odbył się dziesiąty Jubileuszowy Piknik Szybowcowy zorganizowany przez miasto Leszno. 

Piotr Kalitka zorganizował pokaz filmu „ZEW MORZA” w Pracowni Filmoteki Szkolnej Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie przy ul. Narutowicza 74a. Była to pierwsza po rekonstrukcji cyfrowej projekcja jednego z najciekawszych filmów okresu międzywojennego.

Niedziela, 19 czerwca

Na leszczyńskim lotnisku odbył się II dzień pikniku szybowcowego w Lesznie. Wielką atrakcją Leszno Air Picnic był myśliwiec wielozadaniowy w barwach Tiger Demo Team Poland, czyli F-16 Fighting Falcon z pod poznańskich Krzesin.

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lesznie, Polowa Drużyna Sokoła Leszno, LOK Leszno, Miasto Leszno zorganizowały Otwartą Ligę Strzelecką Sokoła. Miejscem spotkania była Strzelnica LOK przy placu Tadeusza Kościuszki w Lesznie.

Na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odwołano spotkanie PGE Speedway Ekstraligi. Niedzielne ściganie zostało odwołane z powodu obfitych opadów deszczu. Nowego terminu spotkania nie ustalono.

Podobne wpisy