Przegląd tygodnia

newsZapraszamy na cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w Lesznie.

Poniedziałek, 22 lutego

Leszczyńska komenda policji ma nowego pierwszego zastępce. Został nim nadkomisarz Szymon Sędzik, który będzie nadzorował pracę wydziału kryminalnego, dochodzeniowo – śledczego oraz do walki z przestępczością gospodarczą.

Leszno zyskało drugie biuro poselskie. Po Janie Dziedziczaku swoje biuro w naszym mieście otworzył Adam Szłapka, poseł Nowoczesnej. Biuro posła mieści się przy ulicy Szkolnej.

Wtorek, 23 lutego

Leszczyńscy policjanci zatrzymali dwie osoby z powiatu górowskiego, w których mieszkaniach znaleziono sporo ilości amfetaminy oraz marihuany. 27-latka oraz 22-latek zostali zatrzymani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat w więzieniu.

Środa, 24 lutego

Leszno ma kolejnego nowego urzędnika. Pracę w leszczyńskim magistracie od 1 marca rozpocznie Anna Stasiak, która wygrała konkurs na stanowisko urzędnicze odpowiedzialne za rewitalizację miasta. Dotychczas Anna Stasiak pracowała w Urzędzie Miasta i Gminy we Wschowie.

Czwartek, 25 lutego

Czwartek zaowocował kolejną zmianą w mieście. Z funkcji prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zrezygnował Zbigniew Uryzaj. Na jego miejsce bez postępowania konkursowego rada nadzorcza wybrała Krzysztofa Majchrzaka, który do tej pory spełniał się zawodowo w Niemczech.

Piątek, 26 lutego

Leszczyńscy policjanci zatrzymali dwie osoby, w wieku 22 i 27 lat ze Wschowy, które w ubiegłym tygodniu próbowały wyłudzić kredyt na ponad 100 tys. złotych. Mężczyzna i kobieta posłużyli się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Za popełniony czyn grozi im do 8 lat więzienia. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Sobota, 27 lutego

W sobotę ze zmiennym szczęściem spisywały się leszczyńskie drużyny sportowe. Koszykarki XDemon Tęczy Leszno pewnie pokonały na wyjeździe AZS Uniwersytet Łódzki 71:37. Z kolei w Hali Trzynastka piłkarze ręczni Realu Astromal Leszno ulegli liderowi I ligi Warmii Olsztyn 30:32.

Niedziela, 28 lutego

W hali Trapez odbyła się już 20. Wystawia Championów. W Lesznie podziwiać mogliśmy 352. psie piękności. Tytuł Best in Show wywalczył berneński pies pasterski o imieniu Fryderyk Swobodne Życie, a najładniejszym psem rasy polskiej została Kłusująca Sfora. Grand Prix Leszna imienia Janusza i Dobromiły Betting zdobył Dog Niemiecki o imieniu Espace For You Shine of My Hart.

O tytuł bloga roku walczy leszczynianka, Agnieszka Adamczak. Jej blog można znaleźć pod adresem www.dzieckozwyzwaniem.pl. Warto wesprzeć Agnieszkę nie tylko ze względu na to, że pochodzi z naszego miasta. Jej blog jest wyjątkowy pod wieloma względami, tak jak Amelka, jej córka, główna bohaterka bloga, która urodziła się z zespołem Williamsa, rzadką chorobą genetyczną. Więcej o akcji pisaliśmy tutaj.

Podobne wpisy