Próbowali wyłudzić kredyt

akta
Źródło: leszno.polcija.gov.pl

Leszczyńscy policjanci zatrzymali dwie osoby, w wieku 22 i 27 lat ze Wschowy, które w ubiegłym tygodniu próbowały wyłudzić kredyt na ponad 100 tys. złotych. Mężczyzna i kobieta posłużyli się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Za popełniony czyn grozi im do 8 lat więzienia.

17 lutego br. do jednego z banków na terenie Leszna zgłosiła się młoda kobieta i mężczyzna, którzy złożyli wniosek o kredyt w wysokości ponad 100 tys. złotych. Pożyczka ta miała być kredytem konsolidacyjnym na poczet wcześniej już zaciągniętych zobowiązań. W trakcie dopełniania formalności przy podpisywaniu umowy, młodzi ludzie przedstawili sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą leszczyńskiej komendy. Jak ustalili śledczy pomysłowi oszuści umieścili na zaświadczeniu dane faktycznie istniejącej firmy, jednak jako telefon kontaktowy umieścili swój własny numer telefonu. W razie weryfikacji z banku osobiście potwierdzali swoje zatrudnienie.

Policjanci sprawdzają czy do podobnych oszustw nie doszło w innych bankach.

Źródło: leszno.polcija.gov.pl

Podobne wpisy