|

“Power” najlepszym z Byków

peterzamyslonyZakończyły się już zmagania w drugiej kolejce szwedzkiej ligi żużlowej, w której wystąpiło aż czterech zawodników Fogo Unii Leszno. Najskuteczniejszym z nich był Nicki Pedersen, zdobywca 11 punktów dla Lejonen Gislaved.

Drużyna “Powera” rozgromiła na własnym stadionie zespół Smederna Eskilstuna 65-25. Drugi z Duńczyków reprezentujących Fogo Unię Leszno, Peter Kildemand, wywalczył 8 punktów dla Piraterny Motala. W zespole “Pająka” występuje także Piotr Pawlicki, który mecz zakończył z dorobkiem 7 punktów. Motala minimalnie pokonała na wyjeździe ekipę Dackarny Malilla 46-44. Wśród gospodarzy najjaśniejszymi postaciami meczu byli Polacy – Maciej Janowski oraz Patryk Dudek, zdobywcy odpowiednio 11 i 15 punktów.

Kapitan leszczyńskich Byków, Tobiasz Musielak, nie zaliczy wtorkowych zawodów do udanych. Jego Elit Vetlanda przegrała na wyjeździe z Masarną Avesta 40-50. Musielak mecz rozpoczął od drugiego miejsca w pierwszym biegu dnia. Wyścig wygrał natomiast wychowanek Unii Leszno – Przemysław Pawlicki. Za plecami Musielaka dojechali Tai Woofinden oraz Kim Nilsson. Kapitan Byków do końca zawodów wywalczył jeszcze tylko jeden punkt. Z kolei starszy z braci Pawlickich był najlepszym jeźdźcem gospodarzy. Mecz zakończył z dorobkiem 13 punktów.

(LEW)

 

Podobne wpisy